III liga: Remis lidera, klęska Wielunia, triumf Sokoła i Zawiszy

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz - Lechia Tomaszów 0:0
Warta Sieradz - Lechia Tomaszów 0:0 Fot. Dariusz Piekarczyk
III liga: Remis lidera, klęska Wielunia, triumf Sokoła i Zawiszy. Wydarzeniem 16. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej był mecz w Sieradzu, gdzie Warta zremisowała bezbramkowo z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Wyniki sobotnich spotkań 15. kolejki:

Huragan Wołomin - Żyrardowianka 0:1 (0:1),
Start Otwock - MKS Kutno 0:0,
Pilica Białobrzegi - Sokół Aleksandrów 0:1 (0:1),
WKS Wieluń - Broń Radom 1:4 (0:2). Do soboty wielunianie stracili w 14 ligowych meczach 8 goli,
Mechanik Radomsko - GKP Targówek Warszawa 1:2 (1:0). W 12 minucie Marcin Antczak (Mechanik) nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz gości. Od 25 minuty Targówek grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.
Zawisza Rzgów - Mazur Karczew 1:0 (0:0),
Omega Kleszczów - GKS II Bełchatów 4:1 (0:0),
Warta Sieradz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0.

Mecze niedzielne:

Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:4
Legia II Warszawa - Widzew II Łódź 2:2.

Więcej o 16. kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Łódzkiego". Dodajmy, że po 16. kolejkach liderem trzecioligowej tabeli jest Warta Sieradz. Zespół trenera Bogdana Jóźwiaka ma 34 punkty. Na miejscu drugim Omega - 29, zaś na trzecim Broń - także 29. Na miejsce drugie awansować może Ursus. Jeśli drużyna z Warszawy wygra niedzielny mecz będzie miała 30 punktów.