Finał Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej

Nawa Skierniewice
We wtorek,7 czerwca na miejskiej pływalni odbył się Finał Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o puchar prezesa Nawy. W zawodach udział wzięło ok. 321 uczniów ze szkół podstawowych i 100 ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem zawodów oprócz współzawodnictwa sportowego i wyłonienia najlepszych zawodników i szkół było propagowanie bezpiecznego zachowywania się nad wodą. Podczas imprezy został przeprowadzony pokaz wraz z omówieniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Uczniowie mieli również okazję spróbować swoich sił podczas sztafety z pasem ratowniczym (konkurencja nie wliczana do klasyfikacji generalnej).
W klasyfikacji generalnej wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej (1345 pkt.), drugie miejsce przypadło Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego (1161 pkt.), zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie (1028 pkt.). Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty biorąc udział w konkursie plastycznym pt.”Wygrywam zawody, gdy czysty wchodzę do wody”. Konkurs miał na celu uświadomienie dzieci i młodzieży jak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny ciała biorąc prysznic przed wejściem do basenu.
Wśród gimnazjów najwięcej punktów zdobył Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego (920 pkt.), drugie miejsce zajął Zespół Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej (863 pkt.), trzecie miejsce Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów (590pkt.).
Najbardziej zacięta walka „punkt za punkt” miała miejsce podczas rywalizacji szkół średnich. Ostatecznie wygrało Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego (934 pkt.) wyprzedzając tym samym w klasyfikacji generalnej Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa (931 pkt.).