Dariusz Piekarczyk
Chce być jak  Robert Kubica
Chce być jak Robert Kubica Archiwum Jana Przyrowskiego
Wielki sukces 12-letniego Jana Przyrowskiego ze wsi Rossoszyca z powiatu sieradzkiego.

Młody kierowca kartingowy, reprezentujący obecnie barwy włoskiej grupy AV Racing został mistrzem świata w kategorii Finał Mini Rok. To kategoria w której rywalizują młodzie kierowcy w wieku od 9 do 13 lat. Zawody rozegrano we Włoszech na torze autodromo di Franciacorta w Lonato. Nie jest to pierwszy tegoroczny sukces utalentowanego kierowcy. Pod koniec września, także na torze w Lonato. wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej prestiżowego cyklu WSK Euro Series.
Za to w roku 2019 mieszkaniec powiatu sieradzkiego, także we Włoszech, zdobył trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej.Po zawodach mówi zresztą wprost, że chciałby pójść w ślady Roberta Kubicy i zaistnieć w Formule 1. Przygodę ze sportem kartingowym Jan Przyrowski rozpoczął w wieku 5 lat. Już w pierwszym sezonie startów został mistrzem Polski młodzików oraz wicemistrzem w serii Rok Cup Poland. W ostatnich latach zawodnik trenuje wyłącznie we Włoszech, tam też startuje. Sport łączy udanie ze nauką.ą