Charytatywny mecz pomiędzy Skierniewickim Węglem a KS Volley Radomsko

Łukasz Saptura
W niedzielne popołudnie (19 lutego) w Skierniewicach zmierzyły się dwie drużyny piłki siatkowej. Jednak to nie wynik meczu był najważniejszy podczas niedzielnej rozgrywki.

Naprzeciwko drużyny gospodarzy, Skierniewickiego Węgla wspomaganego przez gwiazdy skierniewickiej ligi siatkowej stanęła drużyna Klubu Sportowego Volley Radomsko. W drużynie gości grał wiceminister rolnictwa, Krzysztof Ciecióra, patron honorowy tego sportowego wydarzenia.

Sportowa walka była zacięta do ostatniej minuty oraz ostatniego sędziowskiego gwizdka. Ostatecznie radomszczańska drużyna okazała się niepokonana i wygrała 4:1. Jednak to nie wynik był najważniejszy w tej rozgrywce.

Obu drużynom, organizatorom oraz publiczności przyświecał jeden cel – wsparcie dla Natalii Karkucińskiej. Nastolatka pierwszego dnia ubiegłorocznych wakacji, kiedy jechała na rowerze została potrącona przez samochód. Przed Natalią kosztowna rehabilitacja, dlatego organizowane są zbiórki społeczne oraz wydarzenia charytatywne, podczas których zbierane są pieniądze na leczenie młodej skierniewiczanki.

W niedzielę w przerwach meczu odbyły się licytacje. Do wylicytowania wystawione zostały między innymi koszulka z autografem Otylii Jędrzejczak, pióro w skórzanym etui, spinki do koszuli czy zestawy filiżanek. Przedmioty do licytacji zostały przekazane przez wiceministra sportu i rekreacji Andrzeja Guta-Mostowego, wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepę, , wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka oraz wiceministra edukacji i nauki, Wojciecha Murdzka.