MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezdomnie zwierzęta z Kutna trafią do Skierniewic. Podpisano umowę

Dariusz Gabryelski
Dariusz Gabryelski
Władze Kutna podpisały odpowiednią umowę z Zakładem Usług Miejskich Skierniewice, która ma obowiązywać przez rok
Władze Kutna podpisały odpowiednią umowę z Zakładem Usług Miejskich Skierniewice, która ma obowiązywać przez rok UM Kutno
Bezdomne zwierzęta z Kutna nie trafią już do cieszącego się złą sławą schroniska w Wojtyszkach. Miasto rozwiązało umowę z tym przytuliskiem. Od marca psy są wożone do schroniska w Skierniewicach, które prowadzi samorząd.

Władze Kutna podpisały odpowiednią umowę z Zakładem Usług Miejskich Skierniewice, która ma obowiązywać przez rok.

Do Skierniewic przewieziono psy z Wojtyszek

Pracownicy magistratu wcześniej oglądali tamtejsze schronisko i sprawdzali jakie psy mają warunki w tej placówce. Miejscy urzędnicy przekonują, że obiekt w Skierniewicach przy ul. Pamiętna cieszy się dobrą renomą wśród aktywistów i wolontariuszy działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Pracownicy schroniska zapewniają, że każdy mieszkaniec Kutna będzie mógł odwiedzać obiekt, spotykać się ze zwierzakami i wyprowadzać je na spacery.

Do Skierniewic przewieziono już 10 psów złapanych w Kutnie, które do tej pory przebywały w Wojtyszkach w powiecie sieradzkim. Stawka za pobyt jednego psa w skierniewickim schronisku to 17,22 zł brutto za każdy dzień. Koszt odłowienia psa i przewiezienia do przytuliska ustalono na 615 zł brutto.

Kutna nie stać na budowę własnego schroniska

W ubiegłym roku Kutno zmieniło system opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Zamiast wyłapywać je i wywozić do schroniska, psy i koty przebywały pod opieką wolontariuszy i czekały na adopcję w domach tymczasowych.

Radni opozycyjni, aktywiści i działacze na rzecz zwierząt już w sierpniu ubiegłego roku żądali od władz Kutna zerwania umowy ze schroniskiem w Wojtyszkach.

- Chcemy wzorem innych gmin utworzyć własną instytucję, która by w sposób wydolny i kontrolowany przez samorząd mogła utrzymywać i opiekować się zwierzętami w ramach własnych zasobów

- mówiła w sierpniu Ewa Rzymkowska, kutnowska radna z Prawa i Sprawiedliwości.

Władze Kutna twierdziły, że miasta nie stać na budowę nowoczesnego przytuliska. Według wstępnych szacunków budowa schroniska miejskiego w Kutnie, które spełniałoby wszystkie wymogi to koszt ponad 7,5 mln zł. Do tej kwoty trzeba doliczyć koszt obsługi weterynaryjnej i ewentualne etaty pracownicze.

od 7 lat
Wideo

Boże Ciało - na czym polega to święto echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto