Bełchatowianie wygrali z Radomiakiem Radom

Dariusz Piekarczyk
Bełchatowianie wygrali z Radomiakiem Radom Fot. Włodzimierz Łyżwa
Niespodzianką zakończył się piątkowy sparing w Radomiu, gdzie miejscowy Radomiak przegrał z GKSBełchatów 0:1 (0:1).

Trener bełchatowian Marcin Węglewski obejrzał w akcji niemal dwie różne „jedenastki”. Jedynie Mateusz Bartków rozegrał z Radomiakiem pełne 90 minut. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami szkoleniowca na boisku pojawili się natomiast Łukasz Broź i Nikita Mospan. Mołdawianin, który wystąpił w drugiej połowie, miał dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale podobnie jak Jakub Bator nie wykorzystał jej. Radomiak strzelił nawet gola, ale sędzia jej nie uznał. Zdaniem arbitra strzelec był na spalonym. Przez dwie minuty bełchatowianie grali w tym spotkaniu w dziesięciu po czerwonej kartce dla Mateusza Bartkówa. Ostatecznie dzięki dobrej organizacji w defensywie giekaesiacy zakończyli spotkanie bez straty gola i co jeszcze ważniejsze bez kontuzji.
W przyszłą sobotę (20 lutego) giekaesiacy rozegrają ostatni sparing przed meczami o pierwszoligowe punkty.Rywalem będą tym razem drugoligowcy z Sokoła Ostróda. ą

Radomiak Radom - GKS Bełchatów 0:1 (0:1). 0:1 - Szymon Łapiński (14)
Bełchatów. 1. połowa: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Michał Pawlik, Mateusz Szymorek - Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Łukasz Wroński, Filip Laskowski - Szymon Łapiński, Patryk Winsztal. 2. połowa: Leonid Otczenaszenko - Łukasz Broź, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Jakub Staszak - Mikołaj Grzelak, Jakub Bator, Nikita Mospan, Maciej Koziara - Maciej Mas, Bartosz Żurek. Trener: Marcin Węglewski.