Bądź genialny - czytaj wiersze!

Materiał informacyjny MIASTA SKIERNIEWICE
Na skierniewickich placach zabaw pojawiły się plansze z wierszami dla dzieci. To jeden z elementów akcji “Bądź genialny - czytaj wiersze” promującej czytelnictwo oraz twórczość współczesnych poetów. Projekt, który realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach obejmie 32 wydarzenia, w tym gry, kiermasze oraz warsztaty.

Promocja czytelnictwa w plenerze. Między innymi temu ma służyć nowy letni projekt biblioteki. Działanie oficjalnie zainaugurowano na początku wakacji. Dzięki zaangażowaniu miejskich bibliotekarzy do końca września skierniewiczanie będą mogli zetknąć się z poezją, odwiedzając cztery miejskie place zabaw. Kolorowe plansze z wierszami, zilustrowane przez skierniewiczankę Magdalenę Mazurkiewicz, zawisły na obiektach przy: ul. Sobieskiego, ul. Szarych Szeregów, ul. Konwaliowej i ul. ppłk. Sulińskiego.

Prezentowane na nich utwory zostały wybrane przez samych przedszkolaków, którzy głosowali na nie w ramach specjalnego plebiscytu. 672 dzieci z 37 grup przedszkolnych oddało głos na utwory współczesnych twórców. Na skierniewickich placach możemy zapoznać się z wierszami Agnieszki Frączek, Ewy Zachary, Pawła Beręsewicza, Jerzego K. Wasowskiego czy Rafała Witka.


Akcja „Bądź genialny – czytaj wiersze”
to także cykl spotkań autorskich i warsztatów dla najmłodszych i rodziców. Do realizacji projektu zaproszono też specjalistów z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którzy poprowadzą spotkania dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. o tym, jak radzić sobie z emocjami, wyrażać siebie i wzmacniać intelektualny potencjał pociech. Nie zabraknie też rodzinnych gier miejskich, które pomogą utrwalić świadomość czytania oraz plenerowych kiermaszów z wartościową poezją.

Głównym założeniem projektu jest rozwój potencjału twórczego i edukacyjnego dzieci w wieku 3-6 lat oraz promocja czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Biblioteka zakłada, że projekt będzie składał się z 32 wydarzeń, w których weźmie udział 3 000 dzieci. Warto dodać, że projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Promocja czytelnictwa. Więcej informacji na temat akcji znaleźć można na stronie biblioteki www.mbp.skierniewice.pl oraz w jej mediach społecznościowych.

Dodaj ogłoszenie