AZS WSGK będzie podejmował MKS Skierniewice

Tomasz Imiński
Koszykarze walczący o mistrzostwo II ligi zbliżają się do półmetka rozgrywek
Koszykarze walczący o mistrzostwo II ligi zbliżają się do półmetka rozgrywek fot. Tomasz Imiński
W dwunastej kolejce II ligi koszykówki z grona reprezentantów naszego województwa swoje spotkanie wygrali jedynie gracze MKS Skierniewice. Bolesnych porażek doznali natomiast koszykarze Księżaka Łowicz i AZS Kutno.

Środowy mecz w Skierniewicach miał dwa oblicza. Gospodarze grali zrywami, dobre okresy przerywając tymi, o których chce się zapomnieć. W samej zaś końcówce drużyna Mariana Woźniaka roztrwoniła kilkunastopunktową przewagę, ale ostatecznie udało jej się wygrać czterema punktami. To był jeden z najsłabszych występów skierniewiczan na własnym parkiecie.

Pewnym usprawiedliwieniem słabszej postawy MKS jest fakt, że znaczna część drużyny pojawiła się w hali w chwili, gdy mecz już trwał. A wszystko przez nagłe załamanie pogody i śnieżyce, które gracze napotkali na drodze z Włocławka.

- Najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów. Sztuką jest wygrać, gdy drużynie nie idzie - podsumował wiceprezes Maciej Pigoń.

W najbliższą sobotę skierniewiczanie zagrają w Kutnie z miejscowym AZS WSGK. Więcej atutów przemawia za gospodarzami. Derby to jednak derby. Każdy wynik jest możliwy.

W minioną środę bolesnej porażki doznali gracze Księżaka. Drużyna Cezarego Włuczyńskiego zawiodła szczególnie w pierwszej połowie meczu z AZS Szczecin (34:62). Po przerwie łowiczanie walczyli o honor.