Autobusem MZK prosto nad zalew Zadębie!

Materiał informacyjny Miasta Skierniewice
Miejski Zakład Komunikacji w Skierniewicach od 1 lipca rusza z wakacyjną linią „Z”. Trasa połączy osiedle Widok, dworzec PKP, centrum miasta z osiedlem Zadębie i miejskim zalewem.

Po raz kolejny specjalna autobusowa linia pozwoli mieszkańcom łatwiej komunikować się z rekreacyjnym sercem Skierniewic - zalewem Zadębie. Po raz pierwszy uruchomiono ją w roku 2019 i od razu zyskało ono duże zainteresowanie. Specjalne połączenie pozwala mieszkańcom największego skierniewickiego osiedla dojechać nad zalew bez konieczności podróżowania własnym samochodem. Trasa linii „Z” prowadzić będzie ulicami Armii Krajowej, Nowobielańską, Szarych Szeregów, wiaduktem, następnie ulicami Sobieskiego, Dworcową, Sienkiewicza, Jagiellońską, Mszczonowską, Kopernika, Rawską, aleją Niepodległości, Batorego, Zadębie, Konwaliową.

Rozkład połączenia autobusowego nad zalew można znaleźć na stronie miejskiego przewoźnika www.mzkskierniewice.pl bądź na dowolnym przystanku autobusowym wzdłuż trasy. Można też skorzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Rozwiązanie pozwala na bieżąco śledzić odjazdy miejskich autobusów z poszczególnych przystanków. Z serwisu można korzystać na kilka sposobów, m.in. odwiedzając stronę internetową skierniewice.kiedyprzyjedzie.pl. Do dyspozycji jest także mobilna aplikacja na smartfony oraz powiadomienia SMS.

Warto wspomnieć także, że skierniewicki MZK ma pełną integrację z systemem Google Maps. Po wyborze opcji poruszania się środkami komunikacji publicznej, mapy poprowadzą nas do najbliższego przystanku oraz wskażą numer linii, którą najszybciej dotrzemy na miejsce.

Dodaj ogłoszenie