5. tysięcy biegaczy na starcie 20. Biegu ulicą Piotrkowską. Wygrał Kenijczyk ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
5. tysięcy biegaczy na starcie 20. Biegu ulicą Piotrkowską. Wygrał Kenijczyk
5. tysięcy biegaczy na starcie 20. Biegu ulicą Piotrkowską. Wygrał Kenijczyk Fot. Grzegorz Gałasiński
Blisko 5 tysięcy zawodników stanęło na starcie sobotniego 20. Biegu Ulicą Piotrkowską.

10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Kenijczyk Albert Kipkorir Tonui (28,57). Najlepszym z Polaków okazał się Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia – zawodowy żołnierz Wojska Polskiego przebiegł linię mety na czwartej pozycji.

Dalsza kolejność: 2. Kenney Kipkemoi Rono - 29.05. Kolejne miejsca zajęli: 3. Mykola Mevsha (Ukraina) - 29.08, 4. Arkadiusz Gardzielewski (Wrocław) - 29.14, 5. Bogdan Semenovych (Ukraina) - 29.56, 6. Mateusz Kaczor (Radom) - 30.29, 7. Dmutro Didovdiuk (Ukraina) - 30.47, 8. Artur Olejarz (Szczecin) - 30.55, 9. Bartłomiej Stajniak (Namysłów) - 31.34, 10. Adran Bednarek (Bydgoszcz) - 31.43.

Na 21 miejscu przybiegła pierwsza kobieta - Mołdawianka Lilia Fiskovici, która uzyskała czas 33.04.