140 osób wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym w Rawie Mazowieckiej

Łukasz Saptura
Urząd Miasta Rawa Mazowiecka
W niedzielę 6 marca w wielu miejscach w Polsce na sportowo uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bieg Topem Wilczym zorganizowano również w Rawie Mazowieckiej.

Punktualnie o godzinie 12 wystartowali zawodniczki i zawodnicy, którzy poprze bieg chcieli upamiętnić członków antykomunistycznego podziemia. W sumie w wydarzeniu wzięło udział 140 osób. Mogli wybrać spośród dwóch dystansów – symbolicznego liczącego 1963 metry oraz pięciokilometrowego.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Wróbel. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły Natalia Piotrowska i Nadia Smyczek. Wśród mężczyzn pierwszy na metę przybiegł Maciej Budziński. To kolejny raz, kiedy zawodnik MLUKS Rawa Mazowiecka okazuje się najlepszy w rawskim Biegu Tropem Wilczym. Kolejne miejsca zajęli Paweł Szymaniak oraz Piotr Trębacz. Wyróżniono także najliczniejszą rodziną, która wzięła udział w biegu. I tutaj też trafiło ono do ubiegłorocznych zawodników, czyli państwa Klimas. Najmłodszą uczestniczką zaś została Matylda, urodzona w ubiegłym roku, która dystans pokonała z pomocą rodziną, jednak ostatni odcinek biegu pokonała o własnych siłach.