Zawodniczki UKS "NAWA Skierniewice" wicemistrzyniami Polski

Łukasz Saptura
UKS "NAWA Skierniewice"
Pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „NAWA Skierniewice” zakończyli rok sportowym sukcesem. Z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Olsztynie wrócili z medalami.

W Mistrzostwach Polski w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego wzięli udział czternastoletni juniorzy. Z olsztyńskiej pływalni skierniewiccy pływacy przywieźli trzy medale. Dwa srebrne w konkurencjach indywidualnych zdobyła Zuzanna Denisiewicz. Zawodniczka UKS „NAWA” drugie miejsce zdobyła płynąc na dystansie 200 metrów stylem grzbietowych z czasem 2:17,52. Również jako druga dopłynęła do mety na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym osiągając czas 1:04,26.

Wicemistrzyniami została także sztafeta dziewcząt w konkurencji 4x100 stylem zmiennym. Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska oraz Inez Sarna uzyskały czas 4:25,81.

Oprócz medali zawodnicy UKS „NAWA” wrócili do domu z trzema nowymi rekordami klubu oraz 34 nowymi rekordami życiowymi. Trenerami pływaków są Marcin Sarna oraz Artur Zakrzewski.