Uczniowski Klub Sportowy Nawa Skierniewice podsumował tegoroczne wakacje

Łukasz Saptura
UKS Nawa Skierniewice
Uczniowski Klub Sportowy „Nawa” Skierniewice podsumował tegoroczne wakacje. Można powiedzieć o nich jednym zdaniem: To było bardzo udane lato dla skierniewickich pływaków i pływaczek.

W sumie zawodniczki i zawodnicy skierniewickiego klubu zdobyli 16 medali Mistrzostw Polski, wzięli udział w 27 indywidualnych finałach „A” oraz 21 indywidualnych finałach „B”. Największy sukces? Jak czytamy na oficjalnym fanpage klubu na mediach społecznościowych to zwycięstwo w klasyfikacji medalowej w kategorii juniorów 14 lat. Sukcesem bez wątpienia są również czwarte (4x100m stylem zmiennym) i piąte (200 m stylem motylkowym) miejsce Alicji Rodziewicz oraz szesnaste (200 m stylem grzbietowym) Zuzanny Denisiewicz w European Youth Olimpic Festival.

Najwięcej medali z letnich zawodów przywiozła wspomniana Alicja Rodziewicz: cztery złote oraz dwa srebrne. Jej klubowa koleżanka, Weronika Lesiak zdobyła trzy złote krążki oraz jeden srebrny. Zuzanna Denisiewicz wywalczyła jeden złoty medal, trzy srebrne i jeden brązowy. Barek Karwat wrócił do domu z jednym złotym medalem i dwoma brązowymi. Złoto wywalczył także Julian Pietrowski. Na najwyższym podium oraz na trzecim stawali Pola Drążkiewicz, Inez Sarna oraz Oliwia Zakrzewska.

Jak się okazuje wśród zawodników i zawodniczek znajdują się także sportowych, którzy nie tylko pływają. Poza basenowym sukcesem może się pochwalić Pamela Broniarek. Pływaczka wywalczyła kwalifikacje na listopadowe Mistrzostwa Świata w Triathlonie w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.