Mistrzowskie występy skierniewickich pływaków z UKS Nawa [ZDJĘCIA]

Wojciech Kubik
Z workiem medali powrócili do Skierniewic pływacy z UKS Nawa, którzy w weekend brali udział w IV finałowej edycji ligi dzieci i młodzików w pływaniu.

W Opocznie została rozegrana IV finałowa edycja ligi dzieci i młodzików w pływaniu. Pomimo pandemii zawody ściągnęły do Opoczna najlepszych zawodników z województwa łódzkiego. Pośród wszystkich uczestników skierniewicka grupa nie tylko wiodła prym jeśli chodzi o liczbę uczestników ale również i zajmowane najwyższe miejsca w rywalizacji.

Medale dla UKS NAWA Skierniewice wywalczyli:

• Alicja Rodziewicz – 1 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym z wspaniałym wynikiem 2:36,61, który jest nowym rekordem okręgu łódzkiego. Zajęła również 1 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym.
  • Inez Sarna- 1 miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym,
  • Zuzanna Denisiewicz – 2 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym i 2 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym,
  • Oliwia Zakrzewska – 3 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym,
  • Pola Drążkiewicz – 3 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym,
  • Bartłomiej Karwat – 3 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym oraz 3 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym,
  • Weronika Lesiak – 1 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym i 3 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym.

Sukcesy UKS Nawa w sztafecie i konkurencjach drużynowych

W wyścigach sztafetowych, które jak zawsze wywołują dużo emocji świetnie spisały się skierniewickie mixy startujące w konkurencji 4 x 50m stylem dowolnym. Zawodnicy z rocznika 2008 zajęli 1 miejsce.
Skład sztafety: Rodziewicz, Pietrowski, Lesiak, Karwat, natomiast zawodnicy z rocznika 2007 zajęli miejsce trzecie – skład sztafety: Denisiewicz, Brodowski, Głowacki, Sarna.
W ostatniej konkurencji drużynowej zawodów 6 x 50m stylem grzbietowym skierniewickie drużyny dziewcząt zajęły pierwsze miejsce (Denisiewicz, Lesiak, Lendzion, Rodziewicz, Leszczyńska, Zakrzewska), oraz piąte (Sarna, Nowak, Kania, Petrykowska, Popielarczyk, Michalik). W końcowej klasyfikacji podsumowującej cztery rundy rywalizacji reprezentantka UKS Nawa, Weronika Lesiak uplasowała się na trzeciej pozycji wśród 12-latków. źródło UKS Nawa