Turniej Szachowy w Skierniewicach z okazji Święta Niepodległości

artykuł internauty
W klubie Konstancja odbył się turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział 28 zawodników, którzy walczyli o puchar arcymistrzyni szachowej Joanny Majdan-Gajewskiej.

Zwycięzcą turnieju został Armen Bagdasarian, drugie miejsce zajął Wojciech Połeć, trzecie miejsce wywalczył Stanisław Adamczyk.

Wśród najmłodszych uczestników zwyciężył Maciej Ciesielski (10 lat), drugie miejsce zajął Łukasz Pytlos (9 l.), trzecie Włodzimierz Psyk (6 l.). Organizatorem turnieju było Ognisko TKKF Zachęta.

- Celem turnieju było uczczenie 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promowanie gry w szachy w Skierniewicach – mówi Piotr Laskowski prezes Ogniska TKKF Zachęta.