Sukcesy UKS Nawa Skierniewice podczas Zimowych Mistrzostw Polski 2018 [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska
W dniach 14-16.12.2018 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 2018 w pływaniu. W zawodach brali udział zawodnicy z UKS Nawa.

Przez pierwsze trzy dni rywalizowali 15 i 16-letni zawodnicy. W Gorzowie Wielkopolskim startowali – Norbert Kalisiak, Hubert Skowronek i Zuzanna Orłowska, a w Ostrowcu Świętokrzyskim Bartosz Stefanowski i Jan Michalak. Najwyższe lokaty zajął Bartosz Stafanowski w konkurencjach:
–piąte miejsce 200m stylem motylkowym,
–ósme miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym.
W finale wyatąpił Jan Michalak. Był dwukrotnie trzeci w finale B w konkurencjach 400m i 200m stylem zmiennym.
Następnie rywalizowali seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy 17-18-lat.
Bardzo wysoki poziom pływania zaprezentowała Alicja Ulicka, która w konkurencji 200m stylem grzbietowym zajęła wśród wszystkich startujących zawodniczek szóste miejsce, a osiągnięty rezultat w gronie seniorów przełożył się na brązowy medal wśród juniorów 17-18-lat. Pływaczka zajęła również piąte miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym oraz siódme miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym.
Wspaniały występ mają za sobą nasze zawodniczki, które wystąpiły w konkurencji 4x200m stylem dowolnym w kategorii młodzieżowe. Reprezentantki UKS Nawa płynąc w kładzie Izabela Zyga, Patrycja Białkowska, Katarzyna Sarna i Pamela Broniarek wywalczyły brązowy medal. Wysokie rezultaty osiągali również:
– Kornelia Walz zajmując ósme miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym,
– Łukasz Chmielowiec zajmując trzynaste miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,
– juniorska sztafeta, która w konkurencji 4x50m stylem zmiennym zajęła siódme miejsce (skład sztafety: A. Ulicka, K. Walz, Ł. Chmielowiec i B. Brodowski).
Gratulacje dla reprezentantów ze Skierniewic.