Kilkudziesięciu bibliotekarzy i nauczycieli z regionu wzięło udział w konferencji „Czytelnictwo. Lektura - przyjemność - obowiązek", która na zakończenie tegorocznego Tygodnia Bibliotek odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach.

Konferencja została zorganizowana już po raz szósty przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach, Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Skierniewicach.
- Skoro to już szósta edycja, to koniecznie musimy dotrwać do dziesiątej, jubileuszowej - mówił witając gości kanclerz PWSZ Jacek Śmiłowski.
W piątkowe (11.05) przedpołudnie do siedziby PWSZ przybyli pracownicy bibliotek ze Skierniewic oraz z całego powiatu skierniewickiego. Nie zabrakło też gości, reprezentujących m.in. biblioteki pedagogiczne w Sieradzu czy Łodzi.
Tematem konferencji było upowszechnianie i wspieranie czytelnictwa. Zebrani wysłuchali m.in. wykładów „Nie nudzę się! Aktywne rozwijanie i wspieranie kompetencji czytelniczych" (Aleksandra Brzozowska, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego), „Digital Natives a upowszechnianie kultury czytelniczej" (Monika Wachowicz, Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ), „Po co nam kanon? Najnowsza lista lektur szkolnych z perspektywy współczesnego odbiorcy kultury" (Aleksandra Korczak, Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli) oraz „Gramy literacko w bibliotece" (Tomasz Staroń, Zespół Szkół nr 4 w Skierniewicach).
Konferencji towarzyszyła promująca czytelnictwo akcja „(Do)wolność czytania" oraz wystawa „Nowoczesne technologie informacyjno - komunikacyjne w pracy nauczyciela i bibliotekarza".
Piątkowa konferencja to uwieńczenie skierniewickich obchodów tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W ramach akcji przez cały tydzień we wszystkich oddziałach MBP odbywały się spotkania, wspólne czytanie, warsztaty i przedstawienia teatralne, zorganizowano też czytelnię plenerową i promowano bookcrossing.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!