Czerwcowa sesja studentów skierniewickiej PWSZ - niedługo na korytarzach znów będzie gorąco

Czerwcowa sesja studentów skierniewickiej PWSZ - niedługo na korytarzach znów będzie gorąco (© Agnieszka Kubik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kształci obecnie ponad 650 studentów i wciąż myśli o nowych kierunkach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa prowadzi rekrutację na trzy niedawno utworzone kierunki: praca socjalna, informatyka i bezpieczeństwo wewnętrzne. O wynikach naboru będzie można mówić dopiero w połowie września. - Dajemy nadzieję tym, którzy nie dostali się na studia akademickie - mówi Jacek Śmiłowski, kanclerz PWSZ. - Dodam, że matury nie zdało w tym roku 60 tysięcy uczniów, teraz jest okres ich poprawek. Czekamy na wszystkich chętnych - zaprasza.

Uczelnia kształci obecnie na kierunkach: dietetyka, kosmetologia, ogrodnictwo, finanse i rachunkowość, ekonomia oraz socjologia. Od tego roku wygaszona została filologia polska, proces ten trwał zresztą od 2,5 roku.

- Nie było chętnych - wyjaśnia kanclerz Śmiłowski. - To jest tendencja ogólnopolska, jest coraz mniejsze zainteresowanie naukami humanistycznymi. Z jednej strony to dobrze, bo dużo się mówi o nadprodukcji humanistów na rynku, z drugiej trzeba uważać, by nie "przedobrzyć" w drugą stronę. Liczymy na mądrość nauczycieli oraz rodziców w tym zakresie.

Pod potrzeby dietetyki, kosmetologii i ogrodnictwa szkoła tworzy laboratoria. Będą się one mieściły w budynku nr 12 w byłych koszarach wojskowych. Laboratoria zostaną uruchomione jeszcze przed początkiem nowego roku akademickiego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!