Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powiatowy Urząd Pracy rozstrzygnął konkurs dla bezrobotnych, którzy ubiegali się o dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Chętne na dofinansowanie były 83 osoby, zarejestrowane w urzędzie, ale dotację uzyska 20 bez-robotnych, których projekty otrzymały największą liczbę punktów. Pozostali znaleźli się na liście rezerwowej. Dofinansowanie wynosi 20 tys. zł na osobę.

- Wprawdzie wśród osób, którym została przyznana dotacja, jest 11 mężczyzn, ale pod względem jakości przygotowanych wniosków panie zdecydowanie przodują - stwierdził Ryszard Pawlewicz, dyrektor PUP w Skierniewicach. - W pierwszej dziesiątce listy rankingowej jest osiem kobiet, a pięć pierwszych miejsc zajmują tylko panie.

Na czele rankingu znalazły się dwa wnioski o dotację, którym komisja przyznała 117 punktów. Listę przyznanych dotacji zamyka projekt, który został oceniony na 88 punktów.
Niemal wszystkie osoby, które otrzymały dofinansowanie, zamierzają prowadzić działalność usługową. Tylko jeden projekt zakładał założenie sklepu, ale ma to być placówka handlowa ze specjalistyczną żywnością dla diabetyków.

- Nowością, jaka pojawi się na lokalnym rynku, jest firma zajmująca się usuwaniem azbestu - podkreśla dyrektor Ryszard Pawlewicz. - W tej chwili duży nacisk kładzie się na utylizację wyrobów, zawierających azbest, więc jest duże prawdopodobieństwo, że firma o takim profilu działalności osiągnie sukces.

Ponadto rynek wzbogaci się między innymi o usługi architektoniczne, geodezyjne, rehabilitacyjne i kosmetyczne, powstanie kancelaria adwokacka, szkoła nauki jazdy, itp.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!