(© Edyta Cieślak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ryszard Kaczorowski, prezydent RP na Uchodźstwie przyjechał wczoraj do Skierniewic. Niewykluczone, że wkrótce zostanie Honorowym Obywatelem Miasta.

Na zaproszenie ks. Mirosława Nowosielskiego oraz władz miasta do Skierniewic przyjechał Ryszard Kaczorowski, prezydent RP na Uchodźstwie. – W Skierniewicach jestem po raz pierwszy. Wiem, że jest to miasto z wielką przyszłością i bogatą przeszłością – mówi Ryszard Kaczorowski. Gospodarzem wizyty był dyrektor Instytutu Warzywnictwa prof. Franciszek Adamicki. Prezydent Kaczorowski zapoznał się z historią pałacu prymasowskiego, zwiedził pałac, wysłuchał koncertu w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz spotkał się z mieszkańcami. Po wizycie w Instytucie Warzywnictwa pojechał do Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego, gdzie spotkał się z młodzieżą. Na pamiątkę wizyty w Skierniewicach otrzymał m.in. plakietę z herbem miasta i pamiątkowe pieniążki z wizerunkiem prof. Pieniążka, a także wielkanocną palmę. Prezydent Skierniewic Leszek Trębski zadeklarował, że wystąpi do Rady Miasta o nadanie prezydentowi Kaczorowskiemu tytułu Honororowego Obywatela Miasta.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Kajetan (gość)

  A ta dzisiejsza msza, już zwyczajowa koda tego typu spotkań, to błagalna, dziękczynna czy żałobna, ....? Na cześć gościa.... i bez gościa...?!Chyba że jako swoiste katharsis dla władz miasta , w co wątpię....

  klarki (gość)

  No proszę, ja też dzisiaj byłem na tym spotkaniu. Ale cóż, zapewne dziś jest niedziela. Przecież to my jesteśmy mylni, nie redaktor.

  GOSC (gość)

  Prezydent Kaczorowski był u nas wczoraj w niedzielę?? Wczoraj była niedziela ale Prezydent RP mignął mi dzisiaj na ulicy Pomologicznej. Może mi się przewidziało. Po drugie będziemy mieli Nową Tradycję: każdy gość jaki przyjedzie do naszych Skierniewic będzie miał nadany tytuł "Honororowego Obywatela Miasta"?? Tak trzymać Panie Prezydencie L. Trębski.