Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody (© Tomasz Imiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dużym powodzeniem cieszy się co roku konkurs na największy owoc i warzywo, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku w skład jury wchodzili pracownicy Instytutu Ogrodnictwa: dr Maria Plucińska, dr Andrzej Holewiński oraz dr Paweł Wawrzyńczak. Przy ocenie owocu lub warzywa brali oni pod uwagę wielkość okazu oraz trudność jego wyhodowania.

W kategorii warzywa dyniowate pierwsza nagroda za największą dynię olbrzymią (ekologiczną), o wadze 86 kg, powędrowała do p. Góreckiego z Kolonii Starorawskiej. Drugie miejsce, za owoce kiwano (ogórek kolczasty) zdobyła Janina Mularczyk z Rzędkowa.

W kategorii pozostałe owoce i warzywa pierwsze miejsce, za cytrynę skierniewicką o obwodzie 32 cm, zdobył Michał Kowalczyk. Nagroda za kalarepę powędrowała do Mateusza Zachara ze Starego Łajszczewa, za jabłko odmiany ligol (61 gramów), do Ireneusza Czuja, a za buraka o wadze 3,62 kg do Agnieszki Kłobuchowskiej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!