Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Ósemka Skierniewice: Rekordowe skrzatki

redakcja
Archiwum klubu
Kolejny turniej ligi wojewódzkiej dziewcząt w kategorii skrzatek został rozegrany 29 marca w Kutnie. Będące ostatnio w wyśmienitej dyspozycji koszykarki MKS Ósemka Skierniewice występowały w roli faworyta, jednak chyba nikt nie spodziewał się tego, co miało miejsce na parkiecie.

W pierwszym meczu skierniewiczanki rywalizowały z zespołem TK Basket II Stryków. Tylko początkowe minuty można było uznać za wyrównane. Cały mecz przebiegał pod dyktando rozpędzającej się MKS Ósemka Skierniewice. Przeciwniczki zdołały oddać tylko jeden celny rzut w całym meczu. Ostatecznie po końcowej syrenie wynik zatrzymał się na stanie 92 : 2 dla Skierniewic.

Każdy na hali zaczynał się zastanawiać jak będzie wyglądał kolejny mecz z teoretycznie jeszcze słabszym zbudowanym z młodszego rocznika TK Basket III Stryków. Przewaga fizyczna dziewcząt z MKS Ósemka Skierniewice była bardzo widoczna, ale i tak nikt chyba nie spodziewał się, że będzie świadkiem aż tak rekordowego meczu. Za cały komentarz może posłużyć wynik po 18 minutach gry: 102 : 0 dla Ósemki !

Trener Adrian El-Ward mógł sobie pozwolić na iście „hokejowe” zmiany. Praktycznie każda wychodząca na parkiet skierniewiczanka od razu zdobywała punkty. Po 36 minutach nie zatrzymywanego czasu najmłodsze koszykarki Ósemki wygrywają ze Strykowem aż 199 : 0 !!! W takim meczu musiało paść kilka rekordów punktowych i padło Praktycznie każda zawodniczka poprawiła swoje „życiówki”.

Absolutną rekordzistką w tym względzie okazała się kapitan naszego zespołu Łucja Gędek, która zdobyła niesamowite 64 „oczka”.

Po 4 kolejkach ligi wojewódzkiej skrzatek U11 koszykarki MKS Ósemka Skierniewice prowadzone przez trenera El-Warda są liderkami tabeli i legitymują się bilansem : 4 zwycięstwa ,0 porażek oraz stosunkiem punktów zdobytych do straconych : 343 do 17.

MKS Ósemka Skierniewice wystąpiła w składzie: Łucja Gędek 91 (punktów w turnieju), Lila Domańska 55, Julka Świech 50, Julka Czajka 24, Agata Stachlewska 18, Sandra Wiśniewska 14, Karina Balkiewicz 10, Wiktoria Łyś 9, Klaudia Gładka 8, Kasia Cegiełka 6, Kamila Cieślak 6 oraz Maja Komorowska i Weronika Zalewska po 2.