Mistrzostwa województwa w szachach

Bartosz Nowakowski
Na drugim stopniu podium w klasyfikacji Open stanął Radosław Psyk z klubu KS Piątka w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w szachach klasycznych.

Młody skierniewiczanin zgromadził podczas turnieju 7,5 punktu, jednak lepszym okazał się Kamil Osiński (Jedynka Bełchatów), z którym Psyk wygrał w bezpośredniej konfrontacji przy szachownicy.

Psyk został wojewódzkim mistrzem w kategorii do 11 lat.

Z bardzo dobrej strony pokazali się też inni skierniewiccy, młodsi szachiści . Drugie miejsca zajęli: Zuzanna Łukasik (do lat 9), Jakub Mechliński (do lat 9), a na najniższym stopniu podium stawali Mateusz Wysocki (do lat 9) oraz Maciej Strzelecki (do lat 11).

KS Piątka zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W Soczewce rozegrano również turniej w szachach błyskawicznych. Kolejny raz pierwszym miejsce mógł pochwalić się Radosław Psyk w swojej kategorii wiekowej. Drugie lokaty wywalczyli Zuzanna Łukasik, Karol Dziurdzia (oboje do lat 9) i Szymon Karwat (do lat 13). Zadowolenia z trzecich miejsc nie ukrywali: Mateusz Wysocki (do lat 9) i Maciej Strzelecki (do lat 11).