Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto jest najbardziej wpływową osobą w powiecie skierniewickim, łowickim, rawskim?

pp
Kto ma władzę w mieście i powiecie? Szef samorządu, czyli prezydent, burmistrz, wójt lub starosta. Ale tylko teoretycznie. Życie pokazuje, że kto inny pociąga za sznurki i ma decydujący wpływ na najważniejsze decyzje. Kto? To pytanie do naszych Czytelników.

Wysyłając SMS-a na numer 7248 można wskazać najbardziej wpływową osobę w regionie. Głosowanie potrwa do 1 kwietnia do godziny 12. Wyniki opublikujemy 8 kwietnia.

Dziś prezentujemy listę 24 osób, które naszym zdaniem stanowią o obliczu naszych miast i gmin. Aby wziąć udział w typowaniu najbardziej wpływowej osoby naszego regionu, należy wysłać SMS-a na numer 7248. Przykładowy SMS: ITS.WPLYWOWI.X (X oznacza numer kandydata przy zdjęciu). Koszt SMS to 2,46 zł z VAT.


1. Arkadiusz Binek:
- Naczelnik wydziału organizacyjnego skierniewickiego urzędu miasta. Świetnie zorientowany w sprawach miasta, na szczycie samorządowej struktury zarówno teraz jak i za poprzedniego prezydenta. Nie bez powodu nazywany "szarą eminencją".

2. Jan Dąbrowski:
- Jest prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. Łowicka mleczarnia jest jedną z najlepszych w kraju i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Z Dąbrowskim muszą się więc liczyć zarówno władze miasta, jak i powiatu.

3. Ks. Andrzej Franciszek Dziuba:
- Jest ordynariuszem diecezji łowickiej. W Łowiczu nie brakuje osób, które głośno zastanawiają się, czy miastem nad Bzurą rządzi burmistrz, czy też może właśnie łowicki biskup? Mówi się o nim, jako o poważnym kandydacie na nowego metropolitę lubelskiego.

4. Jerzy Gołębiewski
- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Skierniewice, wiceprezes Łódzkiego Związku Judo, prezes klubu MMKS Wojownik Skierniewice. Jest bardzo skuteczny nie tylko na niwie sportowej. Również w lokalnej polityce radzi sobie coraz lepiej.

5. Jacek Haczykowski:
- Jest radnym miejskim w Łowiczu i jednym z najbogatszych jego mieszkańców. Łowiczanom kojarzy się z działalnością gospodarczą i działaniami na rzecz KS Pelikan. W Łowiczu jest uznawany za osobę, która ma bardzo duży wpływ na burmistrza K. Kalińskiego.

6. Eugeniusz Góraj:
- Burmistrz Rawy Mazowieckiej nieprzerwanie od 2002 roku. Od lat zajmował wpływowe stanowiska. Przed laty był I sekretarzem PZPR w Skierniewicach. Ma szerokie grono znajomych. Obecnie lider ugrupowania Gospodarność-Skuteczność.

7. Ks. Mieczysław Iwanicki:
- Prałat parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Rawie Mazowieckiej. Zajmuje wiele znaczących stanowisk w kurii diecezjalnej w Łowiczu. Jest pośrednikiem pomiędzy władzami samorządowymi a kościelnymi.

8. Beata Jabłońska:
- Od dwóch kadencji wiceprezydent Skierniewic, wcześniej wicedyrektor w LO im. B. Prusa. Jest geografem z wykształcenia, lubi więc podróże, słucha też dobrej muzyki niezależnie od stylu... i tak się składa, że w samorządzie lokalnym wiele znaczy i sporo może.

9. Teresa Jędraszek:
- Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie. Członek zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie łódzkim. W skierniewickim PSL "rozdaje karty" razem z wojewodą Krystyną Ozgą. Była skierniewicka rada powiatowa.

10. Krzysztof Kaliński:
- Od końca 2006 roku jest burmistrzem Łowicza. Wcześniej znany głównie ze swoich dokonań na niwie nauczycielskiej. Dziś silną ręką kieruje miastem. Podczas ostatnich wyborów samorządowych pokazał, że nie ma godnego siebie przeciwnika.

11. Paweł Kwaśniak:
- Prawicowy polityk, pochodzi z Rawy Mazowieckiej, ale mieszka w Skierniewicach. Skończył m.in. politologię na Uniwersytecie Kar-dynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego, obecnie pełnomocnik okręgowy PiS.

12. Konstanty Marat:
- Od 17 lat prezes Skierniewickiej Izby Gospodarczej - która jako Izba Gospodarcza Województwa Skierniewickiego powstała w 1991 roku. Już w początkach raczkującej demokracji i prywatnego biznesu potrafił wyprowadzić ten okręt na szerokie wody.

13. Józef Matysiak:
- Stoi na czele powiatu rawskiego już czwartą kadencję. Mimo, że pochodzi z niewielkiej wsi, muszą się z nim liczyć gospodarze dużych miast. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w banku. Tam nauczył się obchodzić się z dużymi pieniędzmi i nimi gospodarować.

14. Krystyna Ozga:
polityk zaczynający karierę od funkcji naczelnika gminy, inżynier rolnictwa, posłanka na Sejm II, IV i V kadencji, samorządowiec, wicewojewoda łódzki od 2008. Związana z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, czasem lubi pokazać się w mundurze.

15. Teresa Pietrzak:
prezes Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Rawie Mazowieckiej. Radna powiatowa startująca z ugrupowania burmistrza Rawy. Przez zarządzanie spółką miejską i mandat radnej powiatu ma wpływ zarówno na miasto, jak i powiat.

16. Ks. Jan Pietrzyk:
dziekan dekanatu Skierniewice, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła. Silna osobowość. Podczas sesji rady miasta potrafił złajać skierniewickich radnych za to, że się nie dostosowali do jego zaleceń. Wykazuje wielką dbałość o parafię.

17. Dorota Rutkowska:
- Wcześniej dziennikarka i szefowa lokalnego tygodnika, potem poszła w politykę, co jednak nie przeszkadza jej nadal śpiewać w kościelnym chórze. Przez ubiegłą kadencję wiceprezydent Skierniewic, obecnie poseł z mandatu Platformy Obywatelskiej.

18. Marcin Sarna:
- Trener i działacz młodego pokolenia starający się zmodernizować polskie pływanie od góry, czyli na poziomie Polskiego Związku Pływackiego. Coraz częściej jego nazwisko wymieniane jest też przy okazji skierniewickiej polityki. Ma duże wpływy w ratuszu.

19. Dariusz Seliga:
- Poseł na Sejm od 2005 roku i wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej. Doktoryzuje się na Akademii Obrony Narodowej. Członek PiS. Współtworzył skierniewicką Fundację Dziecięcy Uśmiech. Karierę rozpoczął jako burmistrz dzielnicy w Warszawie.

20. Jerzy Stankiewicz:
- Długoletni wójt gminy Maków. W latach 1999-2004 skierniewicki starosta powiatowy. Najwytrawniejszy "gracz" na powiatowej scenie. Przed jesiennymi wyborami popierał przez chwilę PO, by w końcu prowadzić kampanię dla Naszego Powiatu.

21. Leszek Trębski:
- Bezpartyjny prezydent Skierniewic drugiej kadencji, wcześniej radny opozycyjny z mandatu PiS. Po wygranych wyborach prezydenckich pokazał, że mimo silnej opozycji w radzie miasta potrafi pozyskać ludzi. Dogadał się nawet z wójtem Makowa.

22. Zdzisław Tuleja:
- Emerytowany nauczyciel matematyki. Dziś wójt gminy Godzianów. W poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Powiatu w Skierniewicach. Komitet na czele którego stoi, czyli Nasz Powiat, jest we władzach powiatowych kolejną kadencję.

23. Wojciech Urbanek:
- Najbardziej znany w mieście i powiecie łowickim jeden z właścicieli firmy Bracia Urbanek, która podbija nie tylko europejskie rynki. W. Urbanek kieruje fundacją Czyń Dobro im. Jana Pawła II, która buduje dom pogodnej starości na os. Bratkowice w Łowiczu.

24. Janusz Wojciechowski:
- Eurodeputowany. Wcześniej mocno związany z rawskim PSL, teraz członek PiS. Z zawodu prawnik, były sędzia. Prężnie działają jego biura poselskie, gdzie mieszkańcy zgłaszają się z problemami. Zapraszany do programów telewizyjnych jako opiniotwórca.


Poniżej aktualne wyniki plebiscytu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto