Koszykarki Ósemki wiceliderem ligi kadetek

MKS Ósemka
Kolejny świetny mecz w wykonaniu kadetek MKS Ósemki Skierniewice. Po pokonaniu w poprzedniej kolejce koszykarek Widzewa Łódź, tym razem recepty na podopieczne trenera Adriana El-Warda nie znalazły zawodniczki ŁKS Łódź. Przed spotkaniem oba zespoły miały taki sam bilans zwycięstw i porażek 4-1,ale to grające u siebie koszykarki ŁKS były faworytkami spotkania.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Skierniewiczanki odskoczyły na kilka punktów w połowie pierwszej kwarty i przewaga ta w połowie meczu wynosiła 7 punktów.

Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji na początku trzeciej części meczu, by niesione dopingiem kibiców ełkaesianki odrobiły straty i wyszły na dwu punktowe prowadzenie przed 4 kwartą. Ostatnia odsłona meczu to popis Karoliny Zaborskiej, która do tego momentu miała spory problem ze skutecznością. Karolina jak na liderkę drużyny przystało w najważniejszych momentach jednak nie zawiodła. Zawodniczka Ósemki była często faulowana przez łodzianki, które nie mogły jej powstrzymać, skutecznie wykonywała rzuty osobiste, którymi wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Kadetki Ósemki wygrywają w Łodzi z ŁKSem po bardzo emocjonującym meczu 58-54.

Najlepszą koszykarką w tym spotkaniu po stronie Ósemki była wspomniana Zaborska, która do 25 punktów dodała

9 zbiórek. Kluczem do zwycięstwa była jednak obrona-Julia Zbudniewek, Gosia Skrzypińska i Natalia Bliźniewska łącznie przechwyciły aż 18 piłek!

Po 6 kolejce spotkań zawodniczki trenera El-Warda zajmują 2 miejsce na 12 zespołów w lidze wojewódzkiej. Rozgrywki kadetek są w tym sezonie bardzo emocjonujące. W zgodnej opinii trenerów dawno nie było tak wyrównanej i mocnej ligi. Praktycznie wygrać może każdy z każdym, a zwycięstwo często jest sprawą dyspozycji danego dnia.

Kolejny mecz dziewczyny MKS Ósemki Skierniewice zagrają 22 listopada o godz.10 na hali NAWA OSiR przy ul.Tetmajera 7 na Widoku. Przeciwniczkami będą koszykarki UKS Teofilów 48 Łódź. Wszystkich sympatyków skierniewickiego sportu serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym dziewczynom.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0