Szachiści górą

redakcja
Kolejne sukcesy odnieśli szachiści KS Piątka Skierniewice.

W Zakopanem odbył się czwarty, ostatni już w tym roku, turniej z cyklu "Z szachami przez Polskę 2012".

Bardzo dobrą formę prezentowaną w tym roku potwierdził Jan Budziński, który w tym silnie
obsadzonym turnieju zajął III miejsce klasyfikując się tuż za arcymistrzami Vladimirem Malaniukiem i Piotrem Czarnotą. Naszemu zawodnikowi zabrakło zaledwie dwóch punktów rankingowych by zdobyć drugą normę na kandydata na mistrza szachowego. Pierwszą zdobył zaledwie trzy miesiące temu.

Był to również bardzo dobry turniej dla 10-letniego Radosława Psyka, który zdobył normę na I kategorię szachową. W V Międzynarodowym Memoriale Szachowym im. Kazimierza Makarczyka w Łodzi, w turnieju Open, Radosław Psyk zajął XI miejsce pomimo tego, iż był rozstawiony z 54 numerem startowym.

W turnieju B juniorskim, drugie miejsce zajął Maciej Rak, natomiast Szymon Karwat był VII.

W minioną sobotę W ZSSO w Skierniewicach rozegrany został Turniej
Mikołajkowy. W turnieju, podzielonym na dwie grupy (A - I klasa i młodsi, B - II klasa i starsi) wzięło udział 90 zawodników. Turniej główny wygrał Jan Budziński wygrywając wszystkie partie. W turnieju A zwyciężył Franciszek Bartosik. Kolejne złote medale w swoich grupach wiekowych zdobyli: Michał Słomczewski, Łukasz Pytlos, Aleksandra Tarnowska (najlepsza zawodniczka turnieju). Brązowe medale zdobyli: Radosław Psyk, Maciej Rak, Jakub Mechliński, Jan Sulikowski, Małgorzata Budzińska. Na trzecim miejscu podium stanęli: Szymon Karwat, Julian
Jażdżyk, Maciej Ciesielski, Włodzimierz Psyk, Natalia Najuch.

Kolejnym sprawdzianem szachistów trenowanych przez Bogusława Bodera będzie rozgrywany w Warszawie w dniach 15-16 grudzień - European Rapid Chess Championship 2013, w którym zgłoszonych jest już 794 zawodników, w tym ponad 50 arcymistrzów z 27 krajów.