Wybierz region

Wybierz miasto

  Zatrzymany Wit Ż.

  Autor: (hof)

  2007-01-19, Aktualizacja: 2007-01-19 07:50 źródło: Express Ilustrowany

  Wrocławska policja zatrzymała wczoraj w Łodzi Wita Ż., członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z podejrzeniami o korupcję i ustawianie meczów. Wit Ż. to znany były międzynarodowy sędzia piłkarski.

  Wrocławska policja zatrzymała wczoraj w Łodzi Wita Ż., członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z podejrzeniami o korupcję i ustawianie meczów. Wit Ż. to znany były międzynarodowy sędzia piłkarski. Ostatnio często występował w stacji Canal +, gdzie był ekspertem od spraw sędziowskich. Jest również obserwatorem sędziowskim PZPN.

  Często bywał na meczach pierwszoligowych drużyn Widzewa i ŁKS. Został zatrzymany w swojej firmie w Łodzi (Wit-Sport na Chojnach). Przedsiębiorstwo produkujące sprzęt sportowy przepisał na syna, kiedy w życie wszedł przepis PZPN zabraniający działaczom prowadzenia biznesu związanego z futbolem. Nieoficjalnie mówi się, że nadal był szefem firmy. Ponoć pojawienie się policjantów zaskoczyło go bardzo. Wit Ż. został dowieziony wczoraj do wrocławskiej prokuratury, gdzie będzie przesłuchany.

  Trwająca już ponad półtora roku afera rozpoczęła się od zatrzymania pierwszoligowego arbitra Antoniego F. ze Stalowej Woli oraz byłego sędziego Mariana D. z Katowic.

  Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. działacze piłkarscy, sędziowie i zawodnicy. Najpoważniejsze zarzuty postawiono Ryszardowi F., znanemu jako "Fryzjer". Według prowadzących śledztwo F. kierował działającą od 2000 r. grupą przestępczą, która zajmowała się ustawianiem wyników meczów ligowych. Miał w ten sposób wpłynąć na wynik kilkudziesięciu spotkań w I, II i III lidze.

  Kilka osób dobrowolnie zgłosiło się do prokuratury, by w zamian za informacje przydatne w śledztwie uniknąć odpowiedzialności. Do tej pory w aferę zamieszanych jest ponad 60 osób.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.