Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Zlustrować boćka!

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-02-12, Aktualizacja: 2007-02-12 02:25 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Do Przemyśla przyleciał w sobotę pierwszy bocian, usiadł w gnieździe i przystąpił do remontu. Przyspieszony powrót ptaka z ciepłych krajów wzbudził uzasadnione podejrzenia.

  Do Przemyśla przyleciał w sobotę pierwszy bocian, usiadł w gnieździe i przystąpił do remontu. Przyspieszony powrót ptaka z ciepłych krajów wzbudził uzasadnione podejrzenia.

  Ze względu na czerwony dziób i łapy część czujnych obywateli chce poddać ptaka lustracji oraz dekomunizacji. Bocian może być np. byłym I sekretarzem KW PZPR w Przemyślu, który przeistoczył się w ptaka, kiedy pocałował żabę. Całując ją, liczył na to, że to ona zamieni się w piękną księżniczkę i jako arystokratka pomoże mu przetrwać nowe czasy, lustrację i dekomunizację. Jak widać, nie pomogła. Jak się dobrze przyjrzeć, z każdego wyjdzie komuch i agent.

  Przeciwnikom rozliczeń i grzebania w archiwach IPN ptak wydał się podejrzany w innej sferze polskiej polityki. Nie wykluczają oni, że to właśnie ten bocian przyniósł pani Anecie Krawczyk najmłodsze dziecko i żądają, aby dał swój materiał genetyczny do badań DNA. Tak więc bocian byłby kolejnym po Lepperze i już szóstym podejrzanym w tej sprawie, poddanym tego typu testom. Biorąc pod uwagę, że jeśli chodzi o dzieci, bocian zawsze działa w warunkach recydywy, tym razem podejrzenie może okazać się trafne.

  Skoro jesteśmy przy polityce krajowej, to sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski wyjawił sobotniej "Trybunie", że w maju jego partia rozpocznie przygotowania do przejęcia władzy w Polsce. Biorąc pod uwagę wysokie, 10-procentowe poparcie wyborców, zdaje się, że SLD zamierza przejąć władzę na drodze rewolucji. Pewnie i termin jest już ustalony. Żeby nie mącić w głowach przy obchodzeniu późniejszych rocznic zwycięstwa, będzie to październik - według kalendarza juliańskiego.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.