Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Z życia elit

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-22, Aktualizacja: 2007-01-22 03:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Trwają intensywne poszukiwania ojca najmłodszej córki pani Anety Krawczyk. Podobno z dotychczas wytypowanych przez matkę i prokuraturę czterech kandydatów po badaniach genetycznych żaden nie został zakwalifikowany do ...

  Trwają intensywne poszukiwania ojca najmłodszej córki pani Anety Krawczyk. Podobno z dotychczas wytypowanych przez matkę i prokuraturę czterech kandydatów po badaniach genetycznych żaden nie został zakwalifikowany do płacenia alimentów. W tej sytuacji na nowo odżyła kandydatura wicepremiera Andrzeja Leppera. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział w sobotę, że najprawdopodobniej prokuratorzy wystąpią z wnioskiem do wiceministra Andrzeja Leppera, aby poddał się badaniu DNA. Byłoby to rozwiązanie najlepsze, bo sprawa sięgnęła dna i bez jego zbadania nie ruszy z miejsca. Jeśli jednak jest prawdziwe twierdzenie Leppera, że panią Krawczyk mógł on najwyżej zapylić, ale nie zapłodnić, to kwestia ojcostwa nadal pozostanie otwarta. Kto wie, czy w tej sytuacji prokuratura nie zaprzestanie dalszych kosztownych badań genetycznych i nie zdecyduje się na przeprowadzenie eliminacji do tytułu prawdziwego ojca metodą teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

  Pozostańmy przy elitach. W sobotę okazało się, że Wojciech Dąbrowski, od piątku nowy wojewoda mazowiecki, został w zeszłym roku skazany przez sąd za jazdę po pijanemu na rowerze. Wyrok był nieludzki: sąd nakazał mu nie tylko wpłacić 4 tysiące złotych na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka, co można przeżyć, ale i zabronił prowadzenia pojazdów przez dwa lata, co dla prawdziwego rowerzysty jest karą przekraczającą granicę okrucieństwa. Żadnemu Polakowi nie trzeba tłumaczyć, że prowadzenie roweru jest jedyną szansą dla pijanego rowerzysty, aby dotrzeć do domu. Jeśli teraz wojewodzie nie wolno prowadzić pojazdów, czyli także rowerów, to czego biedak będzie się trzymał, wracając do domu z oficjalnych bankietów?

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.