Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Tankujcie właściwie

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-02-10, Aktualizacja: 2007-02-10 02:14 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wszystkich Czytelników, którzy z wypiekami na twarzy czekali na wyniki badań DNA Andrzeja Leppera, aby mu pogratulować powiększenia rodziny, spotkał srogi zawód. Rodzina się nie powiększyła.

  Wszystkich Czytelników, którzy z wypiekami na twarzy czekali na wyniki badań DNA Andrzeja Leppera, aby mu pogratulować powiększenia rodziny, spotkał srogi zawód. Rodzina się nie powiększyła.

  W związku z powyższym zamierzam opowiedzieć Państwu stary kawał, ale pod warunkiem, że nikt nie będzie za to do mnie strzelać. Wiadomo przecież, za co Kain zabił Abla. Otóż z podróży służbowej do firmy wraca dyrektor, a tam balanga, wszyscy pijani. - Co wy tu wyprawiacie w godzinach pracy? - Panie dyrektorze, pijemy, bo okazało się, że pana sekretarka nie jest w ciąży! - tłumaczy trzeźwiejszy uczestnik zabawy. - A, jeśli tak, to mnie też nalejcie! - powiada uradowany dyrektor. Oczywiście, w takiej sytuacji jest się z czego cieszyć. Sądy nie folgują ojcom, alimenty są coraz wyższe.

  Tymczasem jednak nawet nie płacąc alimentów, na specjalne oszczędności nie ma co liczyć. Właśnie Igor Chalupec, były prezes PKN Orlen, odebrał odprawę za to, że został odwołany ze stanowiska. Jak donosi gazeta "Parkiet", na jego konto wpłynęło 1,5 miliona złotych. Tyle wynosiła jego roczna zasadnicza pensja, bez premii i innych obrywek oraz boków, które prawdopodobnie były znacznie wyższe. Znaczy to, że miesięcznie brał 125 tysięcy, co nie jest rekordem III RP ani Polski solidarnej, która jest przedsionkiem do IV RP. Ale to jeszcze nic. Wciąż na swoje odprawy czekają poprzednicy Chalupca: Zbigniew Wróbel i Jacek Walczykowski. Pierwszemu należy się 13 milionów odprawy, drugiemu - 7 milionów za to, że był prezesem Orlenu bodaj 21 dni.

  Zatem apeluję do wszystkich zmotoryzowanych Polaków. Bądźcie patriotami, tankujcie swoje pojazdy tylko na stacjach PKN Orlen! Co prawda nie są one najtańsze, a nawet wręcz przeciwnie, ale przecież Orlen musi mieć pieniądze na wysokie pensje swoich menedżerów i jeszcze wyższe odprawy.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.