Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Rzecz o molestowaniu

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-12-15, Aktualizacja: 2006-12-15 04:44 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Andrzej Lepper usunął z partii Stanisława Łyżwińskiego. Skoro już jesteśmy przy molestowaniu seksualnym, to nie wnikając w ewentualne sukcesy na tym polu byłego członka (przepraszam za wyrażenie) Samoobrony, zwracam ...

  Andrzej Lepper usunął z partii Stanisława Łyżwińskiego. Skoro już jesteśmy przy molestowaniu seksualnym, to nie wnikając w ewentualne sukcesy na tym polu byłego członka (przepraszam za wyrażenie) Samoobrony, zwracam uwagę na inne przykłady z tej dziedziny współżycia społecznego. "Rzeczpospolita" opisała wczoraj sprawę Małgorzaty B. z Bielawy. Samotna matka z dwójką dzieci oskarżyła o wykorzystywanie seksualne w pracy (w zamian za pracę) brygadzistę i dziewięciu innych kolegów. Sąd skazał ich na odsiadkę od pół roku do 3 lat. Na nic się zdały zapewnienia, że są niewinni, bo widok rzeczonej Małgorzaty wywołuje u nich zgoła inne odruchy niż pożądanie. Nie pomogły oczywiste pomyłki w zeznaniach kobiety, które wykluczały jej kontakty z niektórymi oskarżonymi. Ponadto z jej zeznań wynikało, że w ciągu roku była wykorzystana przez te męskie bestie aż 720 razy. Biorąc pod uwagę, że w czasie urlopu, w soboty i niedziele oraz inne święta się nie pracuje, to Małgorzata B. w dni, kiedy była w pracy, nie pracowała, gdyż cały czas musiała poświęcić wymuszonym usługom seksualnym. Notabene w zamian za pracę, w czym tkwi wewnętrzna sprzeczność, bo na pracę nie miała czasu. Sąd na taki detal nie chciał zwrócić uwagi - widać skądinąd przywykł w tej dziedzinie do rekordów godnych radzieckiego stachanowca. Na szczęście, sąd odwoławczy wyroki anulował, gdyż wykazał, że proces był tendencyjny.

  Sprawa z Bielawy nie ma związku ze sprawą Samoobrony. Wynika z niej jednak nauka, że do niektórych aktów molestowania seksualnego, owszem, dochodzi, ale tylko w wyobraźni pokrzywdzonych. Także mężczyzn, żeby tu nikt nie był posądzony o seksizm. No, ale takie molestowanie nie podlega karze. Mimo to - jak zauważył Henryk Sawka - ABY UNIKNĄĆ MOLESTOWANIA, WARTO WYBRAĆ SIĘ NA KURS SAMOOBRONY. Warto też pamiętać, że ZGWAŁCIĆ MOŻNA, ALE TYLKO W SAMOOBRONIE.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.