Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Rewizja historii

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-02-07, Aktualizacja: 2007-02-07 01:53 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Iran domaga się od Polski udowodnienia, że masowa zagłada Żydów w czasie II wojny światowej była faktem rzeczywistym, a nie tzw. faktem medialnym, wymyślonym po wojnie przez syjonistów.

  Iran domaga się od Polski udowodnienia, że masowa zagłada Żydów w czasie II wojny światowej była faktem rzeczywistym, a nie tzw. faktem medialnym, wymyślonym po wojnie przez syjonistów. Podobny obowiązek został nałożony także na Niemcy i Austrię. Inne kraje europejskie oraz Stany Zjednoczone nie muszą się tłumaczyć. Wynika z tego, że Iran uważa Polskę za kraj, który ramię w ramię walczył u boku III Rzeszy przeciw reszcie świata, a po wojnie wybudował Auschwitz-Birkenau i jeszcze parę innych obozów zagłady, aby z Żydami zrobić geszeft, czyli kasę, oraz gnębić wyznawców islamu.

  Nie jest to pierwsza próba odkłamania historii. Kilka dni temu światowa organizacja Ukraińców zażądała od Polski odszkodowań za akcję Wisła, w której wyniku Ukraińcy zostali wysiedleni z Bieszczadów i wreszcie zapanował tam pokój. Niewykluczone, że wkrótce nasi sąsiedzi zażądają odszkodowań za masowe zbrodnie popełniane przez polskich bandytów w czasie drugiej wojny światowej na pokojowej ukraińskiej ludności.

  Być może już niedługo będziemy musieli tłumaczyć się, dlaczego 17 września 1939 roku Polska napadła na miłujący pokój ZSRR. Zaś 1 września tego samego roku nasza bandycka armia wdarła się w głąb terytorium Niemiec, a lotnictwo bombardowało bezbronne niemieckie miasta, łamiąc traktat o nieagresji.

  Ponieważ tendencja do rewidowania historii nie ma granic czasowych, może się okazać, że Polska będzie musiała wyjaśnić, z jakiego powodu w XVIII wieku trzy razy dokonała rozbioru Rosji, Austrii i Prus. Tylko patrzeć, jak Szwecja oskarży nas o najazd, zwany potopem, i zażąda zwrotu zrabowanych w Szwecji bogactw do dziś przechowywanych w polskich muzeach.

  Do odkłamania są też inne wydarzenia historyczne, jak insurekcja kościuszkowska, bitwa pod Grunwaldem czy pod Płowcami. Bo wszystkiemu winni są Polacy.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.