Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Praktyczny dar dla wojewódy

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-02-02, Aktualizacja: 2007-02-02 02:14 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wrogowie polityczni zawzięli się na wojewódę mazowieckiego Wojciecha Dąbrowskiego. Nie wystarcza im, że policja odebrała mu prawo jazdy, a potem jeszcze sąd grodzki skazał za jazdę po pijanemu rowerem. Chcą krwi.

  Wrogowie polityczni zawzięli się na wojewódę mazowieckiego Wojciecha Dąbrowskiego. Nie wystarcza im, że policja odebrała mu prawo jazdy, a potem jeszcze sąd grodzki skazał za jazdę po pijanemu rowerem. Chcą krwi. Przewidując najgorsze, czyli odwołanie wojewódy, radio RMF FM podarowało mu wczoraj hulajnogę.

  Kiedy już nie będzie piastował stanowiska, pewnie zostanie pozbawiony służbowego samochodu wraz z kierowcą. Sam nie pojedzie, bo bez prawa jazdy nie wolno prowadzić samochodu, motocykla ani roweru. Będzie mógł wtedy jeździć tylko hulajnogą, na prowadzenie której nie potrzeba żadnego urzędowego zezwolenia.

  Dar radiowców świadczy o tym, że IV władza, czyli media, dalekie są od zaangażowania po którejś ze stron polskiej sceny politycznej. Są ponad podziałami i dlatego stać je na humanitarne gesty wobec każdego.

  Ale to niejedyny wymiar tego, co wczoraj uczynili dziennikarze radia RMF FM. Dzięki temu, że wojewóda mazowiecki ma już własny środek lokomocji, opozycja nie będzie mieć pretekstu, aby go wywieźć z urzędu na taczkach.

  Ponadto, jak już kiedyś w związku z wojewódą mazowieckim pisałem, hulajnoga jest niezwykle praktycznym środkiem lokomocji. Pod pewnymi względami jest lepsza niż rower. Kiedy po alkoholu zmysł równowagi uniemożliwia dalszą jazdę, jest się czym podeprzeć w drodze do domu lub na kolejną metę. Poza tym za jazdę hulajnogą po pijanemu żaden policjant nie ukarze mandatem ani nie skieruje sprawy do sądu grodzkiego. Najwyżej może zawieźć do izby wytrzeźwień, ale przecież jest to instytucja dla ludzi.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.