Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: O pracę dla Kazia

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-12-18, Aktualizacja: 2006-12-18 03:34 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Od kiedy Kazimierz Marcinkiewicz przegrał wybory na prezydenta stolicy, media zamartwiają się o jego przyszłość. Czy znajdzie się dla niego rządowa posada? A może, jak były PSL-owski minister, zostanie prezesem, bo ...

  Od kiedy Kazimierz Marcinkiewicz przegrał wybory na prezydenta stolicy, media zamartwiają się o jego przyszłość. Czy znajdzie się dla niego rządowa posada? A może, jak były PSL-owski minister, zostanie prezesem, bo zechce sprawdzić się w biznesie? Czas płynie, a tu nic - co rusz pojawiają się zmartwione tytuły, z których Polska dowiaduje się, że Marcinkiewicz wciąż jest bez pracy! To ci dopiero dramat!

  No i dobrze, że bez pracy. Krzywda mu się nie stanie. Ale w końcu niechby któryś z polityków naprawdę został bez pracy i niechby naprawdę zobaczył, jak to jest. Z głodu by nie umarł. Wczoraj najadłby się na krakowskim Rynku. Tamtejszy restaurator Jan Kościuszko, jak co roku, przygotował wigilię dla biednych: 100 tysięcy pierogów, zupę grzybową i 6 ton kapusty z grzybami. Do świąt miałby jeszcze kilka takich wigilijnych wyżerek w różnych miastach. Przy okazji pewnie załapałby się na dar: może makaron, ryż lub butelkę oleju. Miałby jak znalazł, na święta.

  Jeśli dotrwałby tak do wieku emerytalnego, ZUS wyliczyłby mu lichą emeryturę. Wtedy w sukurs przyszedłby mu wicepremier Giertych, który załatwia takim lichym emerytom "senioralne", czyli jednorazową państwową jałmużnę zamiast emerytury, z której normalnie można przeżyć cały miesiąc. Prezydent Kaczyński powiedział wczoraj w Gdańsku, że ofiara poległych w 1970 roku nie poszła na marne, gdyż w tej chwili Polska jest wolnym krajem. Pewnie 36 lat temu ludzie w Gdańsku i Szczecinie zginęli za wolną Polskę, nawet jeśli żądali tylko przywrócenia starych cen. Na pewno jednak nie polegli za taką wolną Polskę, w której ludzie czekają na porcję darmowych pierogów wigilijnych.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.