Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Miejsce na przepisy

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-02-06, Aktualizacja: 2007-02-06 02:03 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Ambasador Polski Janusz Skolimowski doprowadził na Litwie do międzynarodowej kolizji. Jechał za szybko, przeleciał przez oś jezdni i wyrżnął służbową limuzyną w nadjeżdżającą z naprzeciwka litewską primerę.

  Ambasador Polski Janusz Skolimowski doprowadził na Litwie do międzynarodowej kolizji. Jechał za szybko, przeleciał przez oś jezdni i wyrżnął służbową limuzyną w nadjeżdżającą z naprzeciwka litewską primerę. Na szczęście wszyscy żyją. Ambasadora chroni immunitet dyplomatyczny. Nie zapłaci ani jednego lita mandatu.

  Wiceminister spraw wewnętrznych Marek Surmacz jest bohaterem mediów kolejny raz. Niedawno wysłał wrocławskich policjantów, aby kupili wieśmaki i dostarczyli je do pociągu głodnej pani wiceminister. Wczoraj można było przeczytać, jak on sam podróżuje rządowym autem z rodzinnego Raciborza do pracy w Warszawie. Ten były funkcjonariusz drogówki przekracza dopuszczalną prędkość o ponad 70 kilometrów na godzinę, wyprzedza na podwójnej linii ciągłej albo tuż przed przejściem dla pieszych. Nie musi się bać mandatu ani sądu grodzkiego, bo nadzoruje pracę policji. Który z podwładnych odważy się go skontrolować i doprowadzić sprawę do końca? Żaden.

  Wicepremier Andrzej Lepper wciąż nie zapłacił 30 tysięcy złotych grzywny i innych kosztów, zasądzonych prawomocnie w maju 2006 roku. Sąd skazał go za to, że w 2001 roku pomówił o korupcję pięciu polityków. Oprócz tego Lepper zalega z przekazaniem 6 tysięcy złotych Polskiej Akcji Humanitarnej. Wicepremier przegrał w sądzie z Agorą, którą pomówił o to, że nieprawnie korzysta z miliardowych ulg podatkowych. W sprawach Leppera komornicy działają z niesłychaną opieszałością - daj Boże chorym, żeby w takim tempie ściągali zadłużenie szpitali, w których leżą.

  Wcale nie przytaczam powyższych przykładów, aby krytykować rząd. Chcę tylko zwrócić uwagę Czytelników, że jeśli któryś z nich zostanie kiedyś powołany na eksponowane stanowisko, aby służyć Rzeczypospolitej, też będzie mógł mieć przepisy prawa w tym miejscu ciała, na którym się siada.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.