Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Jeszcze o HG-W

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-30, Aktualizacja: 2007-01-30 04:54 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  W Polsce nie jest smutno. Co prawda zawodowym twórcom komedii rozśmieszanie ostatnio nie wychodzi, ale to nie znaczy, że Stanisław Bareja, nieodżałowany reżyser "Misia" i "Alternatywy 4", nie ma godnych następców.

  W Polsce nie jest smutno. Co prawda zawodowym twórcom komedii rozśmieszanie ostatnio nie wychodzi, ale to nie znaczy, że Stanisław Bareja, nieodżałowany reżyser "Misia" i "Alternatywy 4", nie ma godnych następców.

  Hanna Gronkiewicz-Waltz zakablowała w telewizji Polsat, że PiS-owski burmistrz Górzna nie dostarczył na czas oświadczenia majątkowego żony, zaś PiS-owski wojewoda to wykroczenie darował mu w ramach partyjnego kumoterstwa. Niestety, i tym razem rzeczywistość nie była łaskawa dla HG-W. Zamiast odkryć PiS-owski przekręt, HG-W doniosła na swego partyjnego kolegę. Wczoraj okazało się, że owym burmistrzem jest gość popierany przez PO. Na dodatek nie musiał składać oświadczenia w sprawie żony, bo ta zaprzestała działalności. Zresztą, co to był za biznes: zajęcia sportowe na gminnym stadionie.

  Muszę wyznać, że ostatnio o HG-W myślę z coraz większą sympatią. Kiedy w sobotę wyznała, że co do terminu składania oświadczeń w błąd wprowadził ją urzędnik wojewody, z sentymentem wspomniałem zamierzchłe czasy szkoły podstawowej. Moja nauczycielka, jeszcze przedwojennego chowu, szybko nauczyła nas nie zganiać winy na kolegów. Kiedy ktoś tłumaczył się: "Nie odrobiłem lekcji, bo Kowalski mówił, że nie trzeba", nasza Pani zadawała pytanie: "Jak by Kowalski powiedział ci, że nie trzeba oddychać, to byś przestał?". Jest pewne, że moja Pani nie uczyła HG-W. Gdyby uczyła, HG-W wiedziałaby, że wymówka o urzędniku wojewody jest idiotyczna, delikatnie mówiąc. Zwłaszcza w ustach doktor prawa, która powinna wiedzieć, że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia, a nieraz nawet szkodzi.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.