Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Jest za co pluć

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-11-27, Aktualizacja: 2006-11-27 06:11 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wreszcie skończyły się wybory samorządowe! Nigdy wcześniej nie miałem tylu sygnałów od Czytelników. Oto jeden z nich. "Dziś sobota, dzień ciszy wyborczej, żałoba narodowa.

  Wreszcie skończyły się wybory samorządowe! Nigdy wcześniej nie miałem tylu sygnałów od Czytelników. Oto jeden z nich. "Dziś sobota, dzień ciszy wyborczej, żałoba narodowa. Od paru dni nie zalegają już na klatkach schodowych stosy spamu wyborczego, udało się wreszcie to uprzątnąć. Aż tu pojawiła się w południe świeżutka reklamówka. Agresywne słownictwo, oparte na wyborze formuły: obecny burmistrz to zupełny nieudacznik, wybierzcie mnie, a Wieluń zamieni się w krainę mlekiem i miodem płynącą. Nie wiem, ilu naiwnych wyborców się na to nabierze, ale niesmak pozostaje" - pisze Czytelnik.

  Jeśli wierzyć agitkom, którymi zarzucali wyborców kandydaci na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, to w tym roku wielu Polaków odnosiło wrażenie, że dokonuje wyboru między złodziejami a oszustami. W najlepszym wypadku mieli do wyboru między samochwałami a nieudacznikami. Tak kandydaci przedstawiali konkurentów. Na szczęście, jeszcze nie wszyscy. To dopiero piąte wybory samorządowe w III RP (chyba że pierwsze w IV RP?). Jeśli zdziczenie lokalnych obyczajów politycznych tak szybko będzie się upodobniać do tego, co dzieje się w Sejmie, to niewykluczone, że już za cztery lata będziemy wybierać swych przedstawicieli do rad spośród zbrodniarzy i bandytów - bo chyba tylko takie epitety na określenie przeciwników zostaną do wykorzystania kandydatom. Inna sprawa, że stawka jest wysoka. Pensja byle jakiego prezydenta czy burmistrza to mniej więcej 10 tysięcy miesięcznie, nie licząc innych "obrywek". Dieta radnego też może dojść do kilku tysięcy. Jest o co walczyć i za co pluć na przeciwników.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.