Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Idealna rodzina

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-31, Aktualizacja: 2007-01-31 04:57 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Dobrze wiedzieć, że wśród politycznych awantur jest ktoś, kto nieustannie myśli o szczęściu polskiej rodziny. To poseł Marian Piłka i posłanka Anna Sobecka wytężają w tej sprawie wszystkie swoje umysłowe walory.

  Dobrze wiedzieć, że wśród politycznych awantur jest ktoś, kto nieustannie myśli o szczęściu polskiej rodziny. To poseł Marian Piłka i posłanka Anna Sobecka wytężają w tej sprawie wszystkie swoje umysłowe walory.

  Jak doniosły wczoraj media, plan wprowadzenia w Polsce powszechnej rodzinnej szczęśliwości jest już gotów. Idealna rodzina ma się składać z pracującego ojca, niepracującej matki i minimum czwórki dzieci. Każdej takiej rodzinie Piłka i Sobecka przydzielą kartę. Upoważni ona do bezpłatnego wejścia do muzeum, kina i teatru. Dokładnie nie wiadomo, czy na spektakl, czy tylko do hallu. Dzieci będą też mogły chodzić za darmo na basen lub do hali sportowej. Jeśli w rodzinie będzie co najmniej sześcioro pociech, Piłka i Sobecka dadzą im co miesiąc tysiąc złotych, dzięki czemu taka rodzina będzie się pławić w nieopisanym luksusie.

  Plan zarysowany przez Piłkę i Sobecką jest sprytny. Skrycie zakłada bowiem rozwój infrastruktury sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej w całym kraju. Wszędzie trzeba będzie zbudować kino, muzeum, teatr, halę sportową i basen. W takich, dajmy na to, Jajczakach nie ma basenu, teatru, muzeum ani niczego. Jest tak, jak chciał Kononowicz. Wszystko trzeba wybudować, żeby rodziny wielodzietne miały gdzie wchodzić za darmo. Przecież nie pójdą do teatru do Łodzi, bo to 100 km w jedną stronę i żeby dojść, trzeba by drałować z dziećmi jakieś 5 dni. A do tego jeszcze powrót! Lepiej przedstawia się sprawa z basenem, bo jest w Wieluniu, a to tylko 9 km. Gorzej byłoby już na basenie, jedynym w powiecie, bo jak wszystkie dzieci z wielodzietnych rodzin wejdą do wody, to woda wystąpi z brzegów. Ale ostatecznie, póki co, jakoś tam będzie. Tym, które się nie zmieszczą w basenie, przydzieli się szpitalne baseny. A jak zabraknie basenów, pozostałym da się kaczki.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.