Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Gry i gierki

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-29, Aktualizacja: 2007-01-29 03:39 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Co zrobić, aby informacja błyskawicznie dotarła do wszystkich Polaków? Jak pokazuje praktyka ostatnich 17 lat, należy ją opatrzyć klauzulą "tajne". Właśnie w sobotę z tzw.

  Co zrobić, aby informacja błyskawicznie dotarła do wszystkich Polaków? Jak pokazuje praktyka ostatnich 17 lat, należy ją opatrzyć klauzulą "tajne". Właśnie w sobotę z tzw. telewizji publicznej dowiedzieliśmy się, że na początku lat 90. Wojskowe Służby Informacyjne próbowały przejąć kontrolę nad mediami w Polsce. Wśród przedstawicieli mediów miały 115 agentów i jeszcze więcej nieformalnych agencików.

  Wiadomość podana przez TVP "wyciekła" z tajnego raportu w sprawie likwidacji WSI, który prezydent ma ujawnić w czwartek, 1 lutego. Z wypowiedzi Antoniego Macierewicza, którą przytoczyła PAP, wynika, że pod koniec lat 90. wojskowe służby dysponowały agenturą we wszystkich centralnych telewizjach, a agenci byli tam rozlokowani na kluczowych pozycjach. Służby miały podsuwać dziennikarzom tematy reportaży.

  - Jeżeli prawdą jest, że prowadzono całą grę, by kontrolować obieg informacji w telewizji publicznej, jeżeli próbowano tej gry w celu przejęcia kontroli również nad jedną z telewizji prywatnych, to oznacza, że żyliśmy w państwie, które niebezpiecznie zbliżało się do standardów państwa policyjnego - ocenił w niedzielę działalność WSI w III RP europoseł Michał Kamiński z PiS.

  Nie wiadomo, jak europoseł Michał Kamiński ocenia wyciek tajnej informacji, który nastąpił w sobotę. Kto tym razem "podsunął" dziennikarzom temat programu? Przecież WSI już nie ma. Czy ktoś znowu prowadzi "grę, by kontrolować obieg informacji w telewizji publicznej"? Jeśli prowadzi, to czy wciąż żyjemy w państwie, które niebezpiecznie zbliża się do standardów państwa policyjnego, tak jak było w czasach III RP?

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.