Wybierz region

Wybierz miasto

  Wyższa emerytura od 1 marca

  Autor: (kz)

  2007-02-16, Aktualizacja: 2007-02-16 07:31 źródło: Express Ilustrowany

  Od 1 marca kwota bazowa, stanowiąca podstawę do wyliczania emerytury, będzie wynosiła 2059,92 zł, czyli wzrośnie o 82 zł i 72 grosze. Nowa kwota dotyczy wniosków składanych po 1 marca, a także ewentualnych przeliczeń ...

  Od 1 marca kwota bazowa, stanowiąca podstawę do wyliczania emerytury, będzie wynosiła 2059,92 zł, czyli wzrośnie o 82 zł i 72 grosze. Nowa kwota dotyczy wniosków składanych po 1 marca, a także ewentualnych przeliczeń świadczeń po tym terminie.

  Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku emerytalnego, powinny zastanowić się, czy nie poczekać z tym do marca. Ci, którzy wniosek już złożyli i dostali decyzję, mogą go wycofać i ponownie starać się o emeryturę z wyższą kwotą bazową, jaka będzie obowiązywała do końca lutego przyszłego roku.

  Nowa kwota bazowa służy do przeliczania zarówno części socjalnej emerytury, jak i składnika związanego z naszym indywidualnym stażem pracy i wynagrodzeniami.

  Część socjalna dla wszystkich nowych emerytów wzrośnie o prawie 20 zł brutto. Natomiast osoby o zarobkach w granicach 2 tysięcy złotych mogą liczyć na świadczenie wyższe w sumie o ok. 50 zł.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.