Wybierz region

Wybierz miasto

  Wachowski w areszcie

  Autor: (lesz.)

  2007-01-20, Aktualizacja: 2007-01-20 02:53 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Mieczysław Wachowski, były szef gabinetu politycznego Lecha Wałęsy, spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Taką decyzję podjął wczoraj łódzki sąd na wniosek prokuratury, która uzasadniła go obawą matactwa i wysoką ...

  Mieczysław Wachowski, były szef gabinetu politycznego Lecha Wałęsy, spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie. Taką decyzję podjął wczoraj łódzki sąd na wniosek prokuratury, która uzasadniła go obawą matactwa i wysoką karą grożącą podejrzanemu (do 10 lat pozbawienia wolności).

  Wachowski jest podejrzany o próbę wyłudzenia 2 mln zł od biznesmena irackiego pochodzenia za pomoc w zwolnieniu go z aresztu, oraz próbę wyłudzenia 1 mln zł od braci Gałkiewiczów, biznesmenów ze Rzgowa, za pomoc w legalizacji ich hal targowych. Prokuratura zarzuca mu także ukrywanie tajnych dokumentów.

  - Mieczysław Wachowski nie przyznaje się do winy - mówi Wojciech Górski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Początkowo będzie osadzony w łódzkim areszcie, później zostanie przewieziony do innego.

  Jak informuje Janusz Kaczmarek, prokurator krajowy, podczas przeszukania mieszkania Wachowskiego zostały znalezione nowe dokumenty, oznaczone klauzulą tajności. Ani prokurator krajowy, ani rzecznik łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej nie chcą jednak ujawnić, o jakie dokumenty chodzi. Przypomnijmy, że dwa lata temu ABW znalazła w mieszkaniu Wachowskiego dokumenty dotyczące afery FOZZ i pochodzące z kancelarii Lecha Wałęsy, z klauzulami "tajne" i "poufne".

  Były minister został zatrzymany w czwartek rano w swoim domu w Piasecznie przez ABW. Śledztwo w jego sprawie prokuratura wszczęła trzy lata temu po doniesieniach braci Gałkiewiczów.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.