Wybierz region

Wybierz miasto

  Szybciej i taniej do Warszawy

  Autor: (kr)

  2006-10-31, Aktualizacja: 2006-10-31 09:37 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Od 4 listopada podróż z Łodzi do Warszawy będzie krótsza o kilkanaście minut, a ceny biletów spadną o dziesięć procent. - Po modernizacji dwóch torów między Koluszkami a Rogowem pociągi dalekobieżne nie będą musiały ...

  Od 4 listopada podróż z Łodzi do Warszawy będzie krótsza o kilkanaście minut, a ceny biletów spadną o dziesięć procent.

  - Po modernizacji dwóch torów między Koluszkami a Rogowem pociągi dalekobieżne nie będą musiały się zatrzymywać, żeby przepuścić jadące z naprzeciwka - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP Przewozy Regionalne.

  "Łodzianin" wyjedzie z Warszawy Centralnej o godz. 17.38 (teraz o 17.20) " a na dworcu Łódź Fabryczna będzie o godz. 19.49 (obecnie o 19.43). Podróż potrwa więc o 12 minut krócej niż dotychczas.

  Po dwóch miesiącach przerwy wznowi kursowanie "Kmicic" - pośpieszny z Częstochowy do Warszawy, przez Radomsko i Piotrków. Z Częstochowy wyjedzie o godz. 4.49, a z Warszawy Centralnej o godz. 17.45.

  Wprowadzany od soboty rozkład jazdy obowiązywał będzie do 9 grudnia, kiedy wejdzie w życie rozkład na następny rok.

  PKP Przewozy Regionalne zdecydowały wczoraj o obniżeniu od 20 listopada cen biletów.

  Za bilet normalny w II klasie pociągu pośpiesznego z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Centralnej trzeba będzie zapłacić 27,90 zł, zamiast 31 zł. Natomiast bilet miesięczny będzie tańszy prawie o 45 zł i ma kosztować 403,20 zł.

  - Niższe ceny biletów będą obowiązywać do czasu, aż skończą się utrudnienia spowodowane robotami na torach - dodaje Kurpiewski. - Obniżka nie dotyczy tych, którzy jadą do stolicy ze Skierniewic, bo na tym odcinku utrudnienia nie występują.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.