Wybierz region

Wybierz miasto

  Staniał olej napędowy

  Autor: (tj)

  2007-02-03, Aktualizacja: 2007-02-03 07:30 źródło: Express Ilustrowany

  Nawet do 3,47 zł za litr spadły ceny oleju napędowego na niektórych łódzkich stacjach. Średnio za ropę płaciło się wczoraj w Łodzi 3,53 zł. Kierowcy diesli są zadowoleni, bo ostatnio paliwo było w tej cenie w marcu ub.

  Nawet do 3,47 zł za litr spadły ceny oleju napędowego na niektórych łódzkich stacjach. Średnio za ropę płaciło się wczoraj w Łodzi 3,53 zł. Kierowcy diesli są zadowoleni, bo ostatnio paliwo było w tej cenie w marcu ub. roku.

  - Zawdzięczamy to silnej pozycji złotego w stosunku do dolara i łagodnej zimie (mniejsze zapotrzebowanie na ropę) - mówi Urszula Cieślak, analityk rynku paliw z łódzkiego biura maklerskiego Reflex. - Obniżki, jakie odnotowywaliśmy w ostatnich tygodniach, zostały już wyhamowane i w hurcie w minionym tygodniu ropa zdrożała. Te podwyżki nie przełożyły się jednak na razie na ceny detaliczne.

  Dlaczego jednak ropa jest prawie tak droga, jak benzyna (średnia cena w Łodzi Pb 95 - 3,65 zł), choć jeszcze kilka lat była o wiele tańsza?

  - Spowodowała to rosnąca w ostatnich latach popularność diesli - dodaje Urszula Cieślak. - Jeszcze na początku 2000 roku litr ON na łódzkich stacjach kosztował 2,50 zł. Benzynę kierowcy kupowali wtedy po 3,16 zł za litr. Tymczasem w ostatnich dwóch latach zdarzało się już, że za olej napędowy trzeba było płacić o kilka gorszy więcej niż za benzynę. W dalekich planach jest zrównanie akcyzy na oba paliwa (teraz na ropę jest niższa) i wówczas za ON będzie trzeba płacić drożej niż za benzynę.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.