Wybierz region

Wybierz miasto

  Sejmik Województwa Łódzkiego - Samoobrona wychodzi z koalicji z SLD i PSL

  Autor: (pi, jpb)

  2003-02-07, Aktualizacja: 2004-12-17 23:43 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Samoobrona ogłosiła wczoraj, że wychodzi z koalicji z SLD i PSL w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Rezygnację ze swojej funkcji złożył wicemarszałek województwa Zbigniew Łuczak. - Powodem nie są kłótnie o stołki.

  Samoobrona ogłosiła wczoraj, że wychodzi z koalicji z SLD i PSL w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Rezygnację ze swojej funkcji złożył wicemarszałek województwa Zbigniew Łuczak.

  - Powodem nie są kłótnie o stołki. Do tej pory nie zrealizowano naszej umowy koalicyjnej - mówił wczoraj w Łodzi Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony.

  - Chodziło nam przede wszystkim o program, a gwóźdź do trumny SLD wbił sobie tym, że użyto siły wobec rolników protestujących w Bedlnie. Nie będziemy w koalicji z kimś, kto wobec własnego narodu stosuje przemoc.

  - To pusty gest - uważa Stanisław Olas, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Samoobrona spóźniła się o 24 godziny, bo w środę wpłynął do mnie wniosek grupy radnych SLD i PSL domagających się zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie odwołania Zbigniewa Łuczaka i Marka Ormańskiego z Zarządu Województwa. Głosowanie nad odwołaniem odbędzie się 12 lutego. Tego dnia radni wybiorą na ich miejsce nowych polityków. Marszałek województwa Mieczysław Teodorczyk specjalnie nie zmartwił się wieścią, że nie ma już zastępcy. Zapytany, czy wyjście Samoobrony z koalicji ułatwi, czy utrudni mu rządzenie województwem, powiedział: - Jestem zwolennikiem budowania szerokiego porozumienia na rzecz naszego regionu.

  Zadeklarował też, że chętnie dostarczy Samoobronie wszelkich dokumentów, o których ukrywanie oskarżył zarząd przewodniczący Andrzej Lepper we wczorajszym wywiadzie dla "Dziennika". - Niech tylko powiedzą, do jakich dokumentów nie mieli dostępu - zachęca Teodorczyk. Lepper, który jeszcze dwa dni temu twierdził, że jego partii nie interesują nowe sojusze, wczoraj nie wykluczył takiej możliwości.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)