Wybierz region

Wybierz miasto

  Sejmik obsadził fotele

  Autor: (mm, rk)

  2006-11-28, Aktualizacja: 2006-11-28 02:12 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Nowo wybrani radni rozpoczęli wczoraj obrady I sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego od modlitwy "Ojcze nasz". Uczcili także minutą ciszy pamięć górników, którzy zginęli w kopalni "Halemba" oraz złożyli ślubowanie.

  Nowo wybrani radni rozpoczęli wczoraj obrady I sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego od modlitwy "Ojcze nasz". Uczcili także minutą ciszy pamięć górników, którzy zginęli w kopalni "Halemba" oraz złożyli ślubowanie.

  Zgodnie z zawartym w piątek porozumieniem koalicyjnym, wczoraj zostały podzielone stanowiska w zarządzie województwa. Marszałkiem województwa został Włodzimierz Fisiak (PO), wicemarszałkami Stanisław Witaszczyk i Stanisław Olas (obaj z PSL), a członkami zarządu Krzysztof Makowski (LiD) oraz Elżbieta Hibner (PO).

  Marek Mazur z PSL został przewodniczącym sejmiku. Jego zastępcami będą: Krzysztof Kwiatkowski (PO), Michał Kaczmarek (LiD) oraz Wojciech Walczak (PiS).

 • Jako jedyny na sesji nie pojawił się Tadeusz Gajda (były poseł PSL), który stanął w tym czasie przed Sądem Rejonowym w Łowiczu. Według prokuratury, Gajda miał otrzymać korzyść majątkową za pomoc w załatwieniu kredytu. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.


 • * * * * *


  Marszałek:

  Włodzimierz Fisiak (PO), 45 lat, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Był m.in. burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego i radnym sejmiku. Mieszka w Łodzi.

  Wicemarszałkowie:

  Stanisław Witaszczyk (PSL), 53 lata. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz podyplomowego studium biznesu i marketingu, dotychczasowy marszałek województwa. Mieszka w Radomsku i w Łodzi.

  Stanisław Olas (PSL), 69 lat. Senior sejmiku nowej kadencji. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwa kierunki podyplomowe w Łodzi. Rzeczoznawca w zakresie wyceny nieruchomości, specjalista prawa bankowego. Były przewodniczący sejmiku województwa, ostatnio członek zarządu województwa. Mieszka w Pudłówku pod Poddębicami.

  Członkowie zarządu województwa:

  Krzysztof Makowski (Lewica i Demokraci), 36 lat. Skończył chemię na Politechnice Łódzkiej, a podyplomowo studium menedżerskie, licencjonowany zarządca nieruchomościami. Były wiceprezydent Łodzi i wojewoda za rządów Leszka Millera. Zajmuje się inwestycjami biznesowymi. Szef SLD w Łódzkiem. Mieszka w Łodzi.

  Elżbieta Hibner (PO), 56 lat. Doktor, absolwentka PŁ oraz podyplomowych studiów pedagogicznych i informatycznych. Wykładowca, pełnomocnik rektora ds. kształcenia w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Była m.in. wiceprezydentem Łodzi, doradcą premiera Jerzego Buzka, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i w Ministerstwie Finansów. Mieszka w Łodzi.

  Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego:

  Marek Mazur (PSL), 50 lat. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od 20 lat szefuje Wojewódzkiemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych. Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego.

  Zastępcy przewodniczącego:

  Krzysztof Kwiatkowski (PO), 35 lat. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Były wiceprezydent Zgierza. Wcześniej był doradcą premiera Jerzego Buzka. Bez powodzenia kandydował na stanowisko prezydenta Łodzi.

  Michał Kaczmarek (Lewica i Demokraci), 57 lat. Absolwent Akademii Nauk Społecznych w Warszawie, były radny sejmiku i poseł dwóch kadencji, jeden z założycieli SdPl w Łódzkiem. Społecznik związany z ziemią kutnowską.

  Wojciech Walczak (PiS), 47 lat. Psycholog prowadzący własny gabinet terapeutyczny i ośrodek szkoleniowy. Były kurator oświaty w Łodzi, gdzie mieszka.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.