Wybierz region

Wybierz miasto

  Roszady i cięcia na torach

  Autor: (mm)

  2006-12-06, Aktualizacja: 2006-12-06 01:33 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Aż 40 pociągów zniknie od niedzieli z rozkładu jazdy w województwie łódzkim. Chodzi m.in. o połączenia Zduńska Wola - Herby Nowe, Zduńska Wola - Chorzew Siemkowice, Tomaszów - Opoczno, Tomaszów - Koluszki, Chorzew ...

  Aż 40 pociągów zniknie od niedzieli z rozkładu jazdy w województwie łódzkim. Chodzi m.in. o połączenia Zduńska Wola - Herby Nowe, Zduńska Wola - Chorzew Siemkowice, Tomaszów - Opoczno, Tomaszów - Koluszki, Chorzew Siemkowice - Częstochowa oraz Kutno - Włocławek. Żaden pociąg nie pojedzie już na trasie Łódź - Łowicz.

  Włodzimierz Janiak, dyrektor PKP Przewozy Regionalne, tłumaczy cięcia koniecznością oszczędności w spółce, konkretnie planem zmniejszenia deficytu z 32 do 5 procent.

  Zmienią się też kursy niektórych pociągów pospiesznych. M.in. na starą trasę, przez Ostrów Wielkopolski (dotychczas przez Kutno), wróci "Włókniarz" z Łodzi do Szczecina. Na Dworcu Łódź-Kaliska przestanie się natomiast pojawiać "Jaćwing" z Suwałk do Wrocławia (od 10 grudnia będzie jeździł przez Koluszki i Częstochowę).

  Mieszkańcy Tomaszowa zyskają połączenie z Warszawą dzięki pociągowi "Niebieskie Źródła", który będzie kursował raz dziennie, oprócz świąt i niedziel, a z powrotem także oprócz sobót.

  Zmiany czekają również podróżujących z Łodzi do Warszawy. 20 grudnia ma zostać wstrzymany remont torowiska i do marca nieregularne teraz pociągi do stolicy będą kursować co godzinę w dni powszednie (z dworca Łódź Fabryczna wyruszą 18 minut po pełnej godzinie, a z Warszawy Centralnej - 20 minut po pełnej godzinie) oraz co dwie godziny w dni wolne od pracy.

  Pierwszy pociąg do Warszawy wyjedzie w dni powszednie o godz. 4.18, ostatni o godz. 20.18, z powrotem odpowiednio o godz. 5.20 i 21.20.

  W niedziele i święta pierwszy skład do stolicy wyruszy o godz. 5.18, ostatni o 20.18, z Warszawy zaś odpowiednio o godz. 6.20 i o 21.20. Część składów do Warszawy otrzyma nazwy: "Wokulski", "Kurpiński", "Syrena" i "Prząśniczka".

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.