Wybierz region

Wybierz miasto

  Radni PiS chcą unieważnienia wyborów władz Sejmiku Województwa

  Autor: (mm)

  2006-12-05, Aktualizacja: 2006-12-05 02:36 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego z klubu PiS chcą unieważnienia tajnych głosowań, w których zostali wybrani przewodniczący sejmiku, jego zastępcy, marszałek województwa i członkowie zarządu.

  Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego z klubu PiS chcą unieważnienia tajnych głosowań, w których zostali wybrani przewodniczący sejmiku, jego zastępcy, marszałek województwa i członkowie zarządu. Wystąpili już w tej sprawie do wojewody.

  Zdaniem radnych PiS, każdy mógł zobaczyć, kogo popierają inni radni, gdyż głosowania odbywały się w ławach sejmiku. - Cofamy się do procedur sprzed 1989 roku. Nie możemy się na to zgodzić - mówi Jerzy Stasiak, radny PiS. Krzysztof Dudek, jego klubowy kolega, nie ukrywa, że PiS jest zainteresowany wprowadzeniem do władz sejmiku swoich przedstawicieli. - Nasz klub, najliczniejszy w sejmiku, znalazł się poza koalicją - mówi.

  Marek Mazur z PSL, przewodniczący sejmiku, dziwi się zarzutom.

  - Miejsce do głosowania osłonięte kotarą jest tuż przy mównicy. Każdy mógł z niego skorzystać, ale radni woleli głosować w ławach - wyjaśnia.

  Radni PiS zapowiedzieli zgłoszenie zmian do statutu Sejmiku Województwa Łódzkiego, które szczegółowo określałyby zasady przeprowadzania tajnych głosowań.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.