Wybierz region

Wybierz miasto

  Protest policji 9 marca

  Autor: (mp)

  2007-02-10, Aktualizacja: 2007-02-10 02:39 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Na 9 marca policjanci zapowiadają ogólnopolski protest. Tego dnia mają nie przyjść do pracy. Protest organizują bez udziału związków zawodowych. Skrzykują się przez Internet.

  Na 9 marca policjanci zapowiadają ogólnopolski protest. Tego dnia mają nie przyjść do pracy. Protest organizują bez udziału związków zawodowych. Skrzykują się przez Internet. Piszą, że mają dość niskich płac, fatalnych warunków pracy, niejasnych, ich zdaniem, kryteriów przyznawania podwyżek i awansów.

  Policjantom nie wolno strajkować. Zakazuje im tego ustawa. Dlatego 9 marca chcą wykorzystać wszystkie, zgodne z prawem, sposoby, np. wziąć dzień urlopu na żądanie, na opiekę nad dzieckiem lub wolny przysługujący krwiodawcom.

  Nie wiadomo, ilu policjantów z województwa łódzkiego weźmie udział w proteście. Komendant wojewódzki policji nie chciał wczoraj komentować tej akcji i odesłał nas do komendy głównej.

  - Każda grupa zawodowa ma prawo do niezadowolenia, policjanci także - mówi podkomisarz Sławomir Weremiuk z KGP. - Ale wkrótce wejdzie w życie ustawa o modernizacji policji, która daje funkcjonariuszom szansę na wzrost dodatków służbowych o średnio 220 zł brutto. Są też pieniądze na modernizację komisariatów, zakup komputerów i samochodów.

  Grzegorz Rudecki, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Łodzi, zastrzegł, że związek nie weźmie udziału w proteście, bo jego forma jest dla niego nie do przyjęcia.

  - Żadna z publikacji na internetowych forach nie była podpisana, nikt nie wie, kto nawołuje do protestu, dlatego mamy podejrzenia, że to prowokacja wymierzona w związki zawodowe w policji - twierdzi Rudecki. - Zwłaszcza że akcja protestacyjna dziwnym trafem zbiegła się w czasie z przygotowywanym przez nas wejściem w spór zbiorowy z przełożonymi.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.