Wybierz region

Wybierz miasto

  Pożegnanie ze znaczkami skarbowymi

  Autor: (mal)

  2006-12-27, Aktualizacja: 2006-12-27 01:45 źródło: Express Ilustrowany

  Od nowego roku nie trzeba będzie kupować w urzędach znaczków skarbowych. Skończy się szukanie kiosku, który je sprzedaje, i stanie w dodatkowych kolejkach.

  Od nowego roku nie trzeba będzie kupować w urzędach znaczków skarbowych. Skończy się szukanie kiosku, który je sprzedaje, i stanie w dodatkowych kolejkach. Jednak sama opłata skarbowa nie zniknie, a na dodatek w niektórych przypadkach będzie wyższa niż dotychczas. Tyle że pobiorą ją w kasach.

  – Rocznie na zakup znaczków przeznaczaliśmy 3 tys. zł. Nie kupowaliśmy na zapas, więc nie mamy kłopotu z pozbyciem się ich – mówi pracownik jednej z łódzkich delegatur.

  Zniknięcie znaczków to efekt nowej ustawy o opłacie skarbowej. Ministerstwo Finansów zdecydowało się na ten krok, aby obniżyć koszty. Poza tym znaczki straciły rację bytu, ponieważ coraz więcej spraw można załatwić drogą internetową, płacąc za formalności przelewem. Jednak od stycznia za sporządzenie aktu ślubu trzeba będzie zapłacić 84 zł zamiast 75 zł, a za odpis innych aktów w urzędzie stanu cywilnego o 8 zł więcej. Załatwienie niektórych spraw urzędowych będzie od stycznia bezpłatne. W tej kategorii znalazły się m.in.: odwołania, zażalenia, weksle i dokumenty zawierające oświadczenie woli poręczyciela.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.