Wybierz region

Wybierz miasto

  Policja ostrzega pacjentów, którzy wykupili corhydron

  Autor: (luk)

  2006-11-15, Aktualizacja: 2006-11-15 11:27 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Pięć tysięcy recept na corhydron przejęli w naszym województwie przedstawiciele zespołu kryzysowego, powołanego przez wojewodę Helenę Pietraszkiewicz. Do ponad trzech tysięcy osób, które zrealizowały recepty w aptekach, ...

  Pięć tysięcy recept na corhydron przejęli w naszym województwie przedstawiciele zespołu kryzysowego, powołanego przez wojewodę Helenę Pietraszkiewicz. Do ponad trzech tysięcy osób, które zrealizowały recepty w aptekach, dotarli już policjanci z ostrzeżeniem. - Aptekarze przesyłają nam adresy osób, które zrealizowały u nich recepty na corhydron, a my przekazujemy je policji - mówi Romuald Boguszewski, wojewódzki inspektor farmaceutyczny. - Udało nam się odnaleźć 60 pacjentów, którzy kupili w aptekach lek z niebezpiecznej serii w dawce 250, w której znajdował się preparat zwiotczający mięśnie.

  Minister zdrowia zobowiązał apteki do przyjmowania zwrotów leku, oddawania pacjentom pieniędzy albo wydawania zaświadczeń i przesyłania do wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych specjalnych druków potwierdzających zwrot.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.